בתמונה מימין לשמאל: אסף מלוכנא ועמית זילברברג

אסף ועמית

תואר ראשון במדעי המחשב (.B.Sc)
זמים בסטארט אפ Aquant
כשעובדים להקים מוצר אנו נדרשים לנתח בעצמנו את הבעיות ולמצוא פתרונות, לכן פיתוח צורת חשיבה היא המפתח.

"תקופת לימודיי לתואר היתה מאתגרת ולא פשוטה אך תרמה לי רבות. כפי שבתרגילים ובמבחנים התשובה לא תמיד מגיעה באופן ישיר- כך גם בחיי היום יום. כשעובדים להקים מוצר אנו נדרשים לנתח בעצמנו את הבעיות ולמצוא פתרונות, ולבעיות הקשות באמת, אין פתרון בית ספר. לכן, פיתוח צורת חשיבה היא המפתח, ואת זה קבלתי בלימודים לתואר באקדמית.״

 

מהאקדמית לגיוס של 10 מיליון דולר: הכירו את עמית זילברברג ואסף מלוכנא

החודש נכיר את שני בוגרי האקדמית תל אביב-יפו אסף מלוכנא ועמית זילברברג, שמשתפים פעולה בסטארט אפ מצליח הפועל בארה"ב ומפותח בישראל, מיזם Aquant שגייס 10 מיליון דולרים בהובלת קרן מוכרת, ונגלה את המסלול ליישום האתגרים שלמדו במדעי המחשב.

לפני עשור סיים אסף מלוכנא (נשוי+3) תואר ראשון כפול באקדמית, התואר הראשון במדעי המחשב והשני בכלכלה וניהול. כשלוש שנים אחריו סיים את התואר במדעי המחשב בוגר נוסף, עמית זילברברג. השניים נפגשו בחברת הייטק בישראל. מלוכנא ויזם נוסף בשם שחר חן החליטו להקים סטארט אפ מבוסס בינה מלאכותית אשר יענה על צורך שגילו בתעשיית השירות והייצור. זילברברג הצטרף לחברה כסמנכ"ל הפיתוח ויחד בנו פתרון שמסייע לחברות שירות וייצור לחסוך עשרות מיליוני דולרים מדי שנה.

החברה Aquant התפתחה מתוך זיהוי הצורך של חברות שירות וייצור לצמצם את זמן ההשבתה של מכונות וציוד ואיתור הפתרון המתאים. את סבב ההשקעה האחרון בסך 10 מיליון דולר הובילה קרן הון הסיכון לייטספיד, אחת הקרנות הגדולות והמצליחות בסיליקון וואלי. המוצר מיושם כבר כיום בחברות גדולות כמו הום דיפו ו 3D Systems

אסף, ספר לנו קצת על הרעיון העומד בבסיס של Aquant

"השוק השתנה בשנים האחרונות, כאשר מודל השיווק של חברות רבות מבוסס על תשלום-פר-שירות ולא פר מכונה", מסביר מלוכנא. "אמזון למשל מדפיסה בעצמה את רוב הספרים שהיא מוכרת. מיליוני ספרים שנרכשים באמזון אינם מודפסים מראש, אלא לאחר המכירה. ההדפסה עצמה מתבצעת על ידי מדפסות תעשייתיות בשווי של מעל מליון דולר כל אחת. לאמזון יש מאות מדפסות כאלה אך הן לא שילמו עבורן. למעשה, אמזון משלמת לחברות שסיפקו את המדפסות לפי כמות הדפים המודפסים. צריך להסתכל על זה כמו מדפסת כסף, כל עוד המדפסות עובדות ומדפיסות, החברה שייצרה את המדפסת מרוויחה כסף״

"במצב כזה, כאשר יש תקלה במדפסת מדובר בנזק מצטבר עבור כל דקה שהמדפסת לא עובדת. טכנאי שמגיע לתת שירות למוצר שמורכב מעשרות אלפי חלקים עשוי לגלות כי הוא זקוק לחלק שאין ברשותו וההדפסה מתעכבת ביום נוסף. מצב זה גורם נזק כספי אדיר לחברת המדפסות. המוצר שלנו מאפשר למידה בזמן אמת של התקלות השונות, איתור מהיר של הפתרון על בסיס מודלים של בינה מלאכותית, המלצה לטכנאי כיצד לפעול ואיזה חלק להביא עמו כדי לתקן את התקלה בצורה האופטימלית״.

עמית, איך יישמתם את הלימודים באקדמית תל אביב-יפו על מנת למצוא את הפתרון לבעיה?

תקופת לימודיי לתואר היתה מאתגרת ולא פשוטה אך תרמה לי רבות. כפי שבתרגילים ובמבחנים התשובה לא תמיד מגיעה באופן ישיר- כך גם בחיי היום יום. כשעובדים להקים מוצר אנו נדרשים לנתח בעצמנו את הבעיות ולמצוא פתרונות, ולבעיות הקשות באמת, אין פתרון בית ספר. לכן, פיתוח צורת חשיבה היא המפתח, ואת זה קבלתי בלימודים לתואר באקדמית.״

״חייו של סמנכ״ל פיתוח סובבים סביב גיבוש פתרונות לדרישות השוק, ניתוח תקלות, אתגרים בגיוס עובדים כאשר כל החלטה והמשמעות שלה בהווה ובעתיד נבחנת בקפידה. באקדמית יש רמת לימודים מצוינת שנותנת את התשתית לפיתוח יכולת זו".

מזהים את הדור הבא של ההייטק: מפתחים בארץ – מוכרים בארה"ב

אקוונט אמנם משווקת בעיקר בחו"ל, אך מחלקת הפיתוח כולה נמצאת בישראל. אסף ועמית מסבירים– "בארה"ב השוק הרבה יותר גדול ועם דרישה לפתרונות שלנו ולכן ההנהלה והשיווק נמצאים מעבר לים. לעומת זאת, בישראל יש למפתחים ראיית עולם רחבה, גמישות מחשבתית ויכולות אישיות רבות. לנו, כישראלים, גם קל יותר לזהות טאלנטים בתחום. קל לדעת אם בוגר מכללה זו או אחרת יתאים יותר לחברה ואנחנו מאד שמחים להמשיך ולגייס מתוך האקדמית מפתחים נוספים".

בחיים האישיים, נשאר קצת זמן גם לתחביבים?

"לא ממש", שניהם מחייכים. כרגע הרבה מהזמן האישי מוקדש לפיתוח ולהרחבה של הפעילות העסקית. "אולי בעתיד."

אם גם אתם מסיימים בקרוב את התואר במדעי המחשב – Aquant תשמח לקבל את קורות החיים שלכם להרחבת מחלקת הפיתוח בישראל. שלחו קורות חיים דרך הלינק הזה.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin