גל וינרבה

גל וינרבה

תואר ראשון בכלכלה וניהול (.B.A)
היה שליח עמית ישראל בסן דייגו
"בזמן לימודיי, כשהייתי מעורב בהקמת מפלגת "כולנו" זכיתי לשמוע את דבריו של מייקל אורן, שגריר ישראל בארה"ב, על המשבר שמייצרת תנועת החרם על ישראל (ה - BDS)"

גל וינרבה, בן 29, סיים לימודי ניהול וכלכלה והיום מתחיל תואר גם שני במנהל עסקים ומערכות מידע. וינרבה, המתמודד היום למועצת העיר רמת גן ממלא אותנו בהשראה בדרך שעבר מהלימודים לאקדמית.

גל, מה עשית מתקופת הלימודים ועד ההחלטה לרוץ?

"אחרי הלימודים באקדמית (בשנת 2015) טסתי לשליחות ארוכה של שנתיים בסוכנות היהודית בסן דייגו. בשליחות הקמפוסים בארה"ב קידמנו מדיניות פרו ישראלית מול תנועות חרם כמו ה-BDS". וינרבה מתאר לנו את ההשפעה הגדולה שהייתה לו כשליח באותה התקופה כאשר הצליח להעביר את המסרים החשובים לקמפוס שהוגדר כתשיעי בארה"ב ברמת האנטישמיות. ההשפעה הייתה על שלושים וחמישה אלף סטודנטים לאחר שהצליח להעביר חוק המגדיר את תנועת החרם וכל מעשה דה-לגיטימציה דרך ישראל כפעילות אנטישמית.

גל וינרבה

גל וינרבה

כבר במהלך השליחות מתאר לנו גל כי השתמש בכלים שלמד – "כבוגר כלכלה אתה מבין שהעולם בנוי מאלטרנטיבות שונות. אדם מבצע את הבחירה בהתאם לתועלת שיקבל מהחלטה זו, כאשר משתמשים בידע התיאורטי אפשר לשנות השקפות. בנוסף, הבחנתי בחשיבות הגבוהה שיש לפתיחת התדמית של ישראל באמצעות ארגון טיולים בארץ גם למבקרים לא יהודים.

פעילות התנדבותית גם בארץ

"בשנה האחרונה" מתאר וינרבה אני פעיל בארגון "ישראל 2050" ובארגון "לובי 99" הלובי הציבורי הראשון בעולם הכולל 4,300 חברים במיזם שנועד להוות מענה ללוביסטים של החברות הגדולות במשק ואינן מייצגות את הצרכים הציבוריים אלא את האינטרסים של החברות הגדולות, דבר הגורם לריכוזיות הגדולה במשק. פעילי הלובי מייצגים את האינטרסים של ה-99% מהציבור. את הפרויקט אנו מממנים באמצעות פרויקט מימון המונים שהסתיים באמצעותו גייסנו 160 אלף שקלים חודשיים."

כעת… החזון של וינרבה לשנות את רמת גן מבפנים.

 

גל, מה קיבלת מהלמודים באקדמית שמסייע לך במירוץ?

"את האקדמית אני רואה אותה כמו חממה להרבה ארגונים חברתיים שקיימת בארץ שם התחלנו את מה שקשור בעשייה ציבורית. אנו גורמים לאנשים להיות מעורבים. בין אם באמצעות הצבעה להירשם למפלגות על מנת להצביע בפריימריז". וגל ממשיך – "אני מרגיש שבאקדמית קיבלתי את הכלים והערכים המסייעים לא רק להיות מנהל אלא להיות קודם כל בן אדם".

"היום אני חלק מתהליך גדול יותר של צעירים הנכנסים לרשויות המקומיות", מגלה לנו וינרבה. "מתמודדים המגיעים למועצה מבאר שבע ועד רמת הגולן. אנו מקדמים ערכים חשובים כמו שקיפות וקידום מודעות ציבורית על מנת להעלות את אחוזי ההצבעה. כאשר צעירים נכנסים למערכת אנו מסייעים למודרניזציה והופכים את השלטון לנגיש יותר לכל תושבי העיר במיוחד לצעירים."

ומה מייחד דווקא אותך? מה הדבר שהוביל אותך להתמודד בבחירות?

"אני מתמודד על מנת להיות קולם של הצעירים ברמת גן. אנו רצים ברשימה של הצעירים המהווים היום שליש מכמות האזרחי בעיר. יש 33% צעירים בעיר שאינם מיוצגים. אנו רוצים להקים רשות צעירים אוטונומית בעיריה ומעוניינים בתקציב גבוה פי 30 מזה שהושקע עד היום בצעירים ברמת גן בשנה. הבנתי שאני לא יכול לשבת יותר, להביט מהצד במה שקורה בעיר ולשתוק".

גל, מסקרן לדעת מהי העמדה שלך בנוגע להשכלה הגבוהה בישראל?

"כיום אנו רואים שהתשואה להשכלה ירדה. בהרבה מאד סוגי תארים איננו יודעים אם נרוויח משכורת המצדיקה את העבודה בשוק הפרטי. אני לא גאון הדור, אבל יש נטייה לשוק הישראלי להתמקד בסקטור בודד. אנו משקיעים ויתר בתוכנה או אפליקציה חדשה אך מזניחים תחומים כמו חקלאות. אני חושב שצריך להיות שינוי בהשקפת השוק הפרטי המקבל את בוגרי המכללות".

מסר שתרצה להעביר לסיום?

"מסר קצר וחד – צאו להצביע והשפיעו".

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin