דניאל זלקינד ואיתי אראל

דניאל ואיתי

תואר ראשון בכלכלה וניהול (.B.A)
מפתחי אפליקציית ZEEK
הכירו בתקופה שלמדו ביחד, פיתחו אפליקציה חדשה-ZEEK שכבר עושה שמות בעולם היזמות.

דניאל זלקינד ואיתי אראל, בוגרי המכללה שהכירו בתקופה שלמדו ביחד, פיתחו אפליקציה חדשה בשם ZEEK, שכבר עושה שמות בעולם היזמות – יזם WAZE כבר גילה את הפוטנציאל והשקיע בה.

גאווה מקומית: שני בוגרי המכללה, דניאל זלקינד ואיתי אראל, השיקו אפליקציה חדשה וחינמית, המאפשרת מכירה וקנייה של זיכויים שאין בהם שימוש, מבלי לצאת מהבית. האפליקציה, Zeek, תאפשר להציל 600 מיליון ₪ של זיכויים שאחרת היו נזרקים לפח.

כולנו מכירים את תחושת התסכול הזאת, בה מצאנו זיכוי שנשכח בארנק ופג תוקפו. האפליקציה שפתחו זלקינג ואראל, מאפשרת לבצע עסקאות מכירה ורכישה בטוחה באמצעות הסמארטפון, לצד ניהול מסודר של הזיכויים הקיימים – כך ששום זיכוי לא ייזרק לפח.

"מדובר בעסקת win-win-win – מוכר הזיכוי מממש כסף שרוב הסיכויים שהיה הולך לאיבוד או נזרק, רוכש הזיכוי מקבל אותו במחיר מופחת ואילו הקמעונאי מקבל עוד לקוח מרוצה ומביא לקוחות נוספים לחנות", אומר זלקינד ואראל מגיעים מתפקידי ניהול בעולמות השיווק והפרסום, בדגש על סלולר ואינטרנט. זלקינד, יזם ומנכ"ל Zeek, בעל ניסיון של מעל 10 שנים בתחום הפרסום ורכש המדיה באינטרנט ובסלולר. הוא שימש סגן נשיא למדיה ב- MassiveImpact וקודם לכן שימש מנכ"ל Mediacom Interaction, אחת מסוכנויות המדיה האינטרנטית הגדולות בישראל. הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול באקדמית ובעל תואר שני MBA בהתמחות במימון בבינתחומי הרצליה.
במהלך התואר הראשון הכיר זלקינד את אראל, שלמד עימו את התואר הראשון בכלכלה וניהול באקדמית. אראל, שמשמש כיום כיזם וסמנכ"ל השיווק ב-Zeek, הוא בעל ניסיון של כ- 8 שנים בתחום השיווק והפרסום. אראל שימש כמנהל מותג במחלקת השיווק בבנק הפועלים, והוא בעל תואר MBA בהתמחות בשיווק במרכז הבינתחומי הרצליה.
Zeek מונה היום 7 עובדים שיושבים במשרד בתל אביב. את ההון הראשוני לפעילות השקיע אורי לוין, יזם Waze, שראה את הפוטנציאל באפליקציה.

"שוק הזיכויים ושוברי הקנייה מוערך בכ-5% מהמחזור הקמעונאי בישראל – 2 מיליארד ש"ח בשנה", אומר זלקינד. "אנו מעריכים כי 30% מהזיכויים אינם ממומשים, כלומר שמדובר בסכום שיכול להגיע ל-600 מיליון ₪ בשנה שאינם מנוצלים, כסף שפשוט נזרק לפח, ביחד עם הזיכוי".

לדברי אראל, "צרכנים רבים אינם מודעים לכך שזיכויים הם מסמך סחיר, שניתן להעביר או למכור בין אנשים. Zeek מספקת כלים נוחים ופשוטים לצרכנים לממש את הזיכוי או השובר, כך שהם יכולים למכור אותם בקלות ובכך להציל את הכסף שבנסיבות אחרות היה הולך לאיבוד".
אראל מוסיף, "הטכנולוגיה מסייעת להפגיש בין אנשים – מוכרים וקונים – באופן נוח ובטוח ומבלי לצאת מהבית. במסגרת עבודת הפיתוח של השירות נתקלנו באנשים שניסו למכור זיכויים בפלטפורמות שונות. גם כאלה שהצליחו למכור נאלצו לנסוע לאזורים רחוקים ממקום מגוריהם על מנת לבצע את החלפה פיסית של הזיכוי. Zeek משחררת את משתמשיה מעול זה ומבטיחה להם עסקה בטוחה ומהירה".
אז איך זה עובד?
העלאת הזיכויים ל-Zeek באמצעות הסמארטפון תאפשר יצירת עותק דיגיטלי של הזיכוי וקבלת התראה לקראת סיום תוקפו. האפליקציה פועלת על אנדרואיד ו-IOS. הורדת האפליקציה והשימוש בה ניתנים בחינם, ללא עמלות גלויות או נסתרות.

לאחר הורדת האפליקציה בסמארטפון, ניתן לסרוק את הזיכוי. ברגע שיימצא קונה, תאסוף Zeek (באמצעות דואר או שליח) את השובר מהמוכר ותעביר אותו אל הרוכש (בהמשך יעבור התהליך דיגיטציה). המוכר יקבל את הכסף לחשבון הבנק שלו בתוך עד 14 יום.
על מנת לרכוש זיכוי, על הרוכש לבחור את המותג המבוקש מתוך רשימת הזיכויים המסודרת לפי שמות מותגים, להקליק ולבצע רכישה מאובטחת באמצעות כרטיס אשראי או PayPal. Zeekתדאג להעביר את הזיכוי המקורי אל הקונה באמצעות שליח או בדואר.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin