כריס נייוולט

כריס נייוולט

תואר שני בפסיכולוגיה (M.A)
מנהל ההוראה של מכון מפרשים באקדמית
הבחירה באקדמית נעשתה בעיקרה מתוך הרצון ללמוד פסיכולוגיה רפואית וכידוע זהו המקום היחיד בארץ בו ניתן ללמוד תחום זה.

״פסיכולוגיה רפואית, ובפרט הקשר וההשפעה ההדדית שבין הגוף לנפש הם תחומים שהעסיקו ועניינו אותי מאז ילדותי.
החשיבות של האספקטים הנפשיים והשפעתם על הגוף ולהפך, השפעתם של סימפטומים ותחושות גופניות על הנפש, הם עיקר התעניינותי במחקר ובטיפול״.

כך אומר כריס נייוולט, מנהל ההוראה של מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה באקדמית תל-אביב-יפו ובוגר לימודי פסיכולוגיה רפואית באקדמית תל אביב-יפו.

מכון מפרשים, תחת ניהולה של ד״ר שרון זיו ביימן, מתמקד בחקר והוראה בתחום הפסיכותרפיה. המכון מתפתח סביב שתי יחידות מרכזיות: מחקר והוראה, אשר פועלות בשיתוף והעשרה הדדית לקידום החזון של המכון.

ב-25.11 התקיים יום עיון, אשר היווה גם את אירוע הפתיחה של המכון ועסק באינטגרציה של הפסיכותרפיה נכון לעכשיו. בין המשתתפים ביום העיון: פרופ' גולן שחר, פרופ' גארי דיימונד, ד"ר סיגל זלכה-מנו, ד"ר שרון זיו ביימן.

כריס נייוולט מספר עוד על דרכו המקצועית והאקדמית:

״למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפסיכולוגיה רפואית סיימתי בהצטיינות באקדמית תל אביב יפו. הבחירה באקדמית כמוסד בו אלמד את התואר השני נעשתה בעיקרה מתוך הרצון ללמוד פסיכולוגיה רפואית וכידוע האקדמית היא המקום היחיד בארץ בו ניתן ללמוד תחום זה.

במהלך התואר השני עבדתי במכון שדות- מרכז ארצי לשירותים פסיכולוגיים, במגוון תחומים כשהעיקרי שבהם היה להפיק ולנהל קורסים/ימי עיון והשתלמויות לאנשי מקצוע בתחום הטיפול.

כיום אני עושה התמחות רפואית בבי״ח סורוקה במרפאת מרכז המוח המתמחה בניורולוגיה תפקודית בה אני מטפל במקרים מרתקים ומגוונים של הפרעות פסיכוסומטיות, הפרעות כאב, הפרעות קונברסיביות, תסמונות סף נמוך, פיברומיאלגיה ועוד״.

מה תפקידך כרגע במכון מפרשים? מה מטרת המכון?

״במסגרת תפקידי אני אחראי על הקמת תשתית ההוראה של המכוןֿ, בניית הקורסים וההשתלמויות, ניהול שוטף של יחידת ההוראה, רישום, שיווק והפקת ההכשרות שהמכון מציע למטפלים בתחומים שונים וסטודנטים".

ההכשרה שאנו מציעים מנסה להציע למטפלים כלים לייצר אינטגרציה בין ידע והכשרה לגבי מגוון התערבויות.

התפיסה הכללית שלנו היא כי פסיכותרפיה בת זמננו מחייבת אינטגרציה בין ידע והכשרה הקשורים לגורמים המשותפים לכל הטיפולים לבין ידע על טיפול בבעיות ספציפיות. תכנית ההוראה של המכון מורכבת מארבעה מפרשי למידה:
אינטגרציה של הפסיכותרפיה, התייחסותיות והקשר הטיפולי, פסיכותרפיה רפואית וטיפול בהתמכרויות.

בכל מפרש למידה מתקיימים ימי עיון, השתלמויות וקורסים באותו תחום. בעתיד אנו צפויים לפתוח מפרשים חדשים ולהוסיף פעילויות הוראה למפרשים הקיימים.

יום העיון שערכנו זימן לבמה אחת אנשי מקצוע בתחום שהצביעו על מגמות וכיוונים בתחום האינטגרציה של הפסיכותרפיה ברמה התיאורטית, הקלינית והמחקרית. התכנים של היום משקפים את החזון של המכון ואת האפיקים אותם ירצה לקדם. לכן, בחרנו בו כאירוע מרכזי ופותח.

אנו מקווים כי משתתפי היום יצאו עם ידע ומחשבות לגבי האינטגרציה בין מחקר וקליניקה, בין גישות טיפול, בין רכיבי התהליך הטיפולי וכי יום העיון שימש להם כמבוא וכהזמנה להיכרות מעמיקה יותר של היבטי האינטגרציה בפסיכותרפיה במסגרת הקורסים וההשתלמויות במכון, אשר עוסקים בהיכרות עם הגורמים המשותפים לגישות השונות, בקשר הטיפולי כגרום משותף, בגישה ההתייחסותית כמצע לאינטגרציה, בשימוש במחקר בפסיכותרפיה ובפיתוח טיפולים אינטגרטיביים לסוגים שונים של מצוקות״.

להרשמה ושאלת לגבי פעילויות ההוראה של המכון שלחו מייל לכריס נייוולט, אחראי הוראה והשתלמויות: mifrasim@mta.ac.ilאו בטלפון/הודעת סמס למספר: 0527341212.
בפנייה יש לציין: שם מלא, טלפון, מייל ואת שם הפעילות בה התעניינתם.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin