לירון בנבנישתי

לירון בנבנישתי

תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc)
חוקר מערכות סייבר בחברת Radiflow
רציתי להכנס להייטק ולהתפתח משם, בין היתר בגלל הידע ותנאי השכר. הלימודים הקנו לי ידע תיאורטי ומצד שני הקנו לי ידע מעשי

כששואלים את לירון בנבנישתי, בוגר התואר במדעי המחשב באקדמית מה הוא עושה, "לוחם" הוא רק אחד מהתארים הקשורים לתחום עבודתו. כמי שעוסק בהטמעה ובבדיקות מוצרים להגנת סייבר וסקאדה בחברת בת של אלביט, הוא למעשה מגן על כמה מהארגונים הרגישים בעולם מפני איומי סייבר לא פשוטים בכלל.

"רשתות בקרה תעשייתיות הן יעד ראשי למתקפות סייבר, ומשתמשות בטכנולוגיות מסורתיות המאתגרות את מערכות האבטחה הקונבנציונליות", הוא מסביר. המוצר שבטיפולי מאזין לרשת ומבצע ניתוח מעמיק של רבדי התקשורת, מתריע וחוסם מעבר של תעבורה לפי חוקים שהוגדרו מראש. התוצאה היא הגנה על תשתיות קריטיות של לקוחות מפני מתקפות סייבר, והורדה למינימום של סיכונים מתמשכים".

האם הלימודים השפיעו על מה שאתה עושה עכשיו?

" כשהגעתי לתואר לא ידעתי במה בדיוק אני רוצה לעסוק. רציתי להכנס להייטק ולהתפתח משם, בין היתר בגלל הידע ותנאי השכר. הלימודים הקנו לי מצד אחד ידע תיאורטי וקורסים רבים – ובכך כיוונו אותי לעיסוקי הנוכחי, ומצד שני הקנו לי ידע מעשי שמתחבר לפרויקטים שבהם עסקתי: מסדי נתונים, אבטחת מידע, בדיקות תוכנה וניהול פרוייקטים. בנוסף – שליש מהתואר הורכב מקורסי בחירה, מרביתם מעניינים ומחוברים למה שקורה בתעשייה".

את התואר הוא זוכר לטובה, למרות האינטנסיביות וההשקעה הרבה, ומציין לטובה את המגוון, קורסי הבחירה ואפילו את השקשוקה במזנון המרכזי, שהחזיקה אותו עירני ושבע בתקופות המבחנים הקשות. למרות העומס, האינטנסיביות והצורך להכות על הברזל בעודו חם ולעמוד בפני לא מעט אתגרים בעבודתו כיום, בנבנישתי משתדל לאזן בין הקריירה לאישי, ומוצא זמן להשקיע בתחביביו: ספורט, ריצה, טיולים וציור.

מה הסיפוק הגדול ביותר בעבודה שלך?

"אני אוהב ללמוד טכנולוגיות חדשות, להכיר את המוצר על בוריו, לשפר אותו ולהשפיע על ממשק המשתמש שלו. הסייבר הוא תחום חם שמתפתח כל הזמן, כך שכל הזמן לומדים, ואין כמו הידיעה שהלקוח קיבל מוצר איכותי והוא שבע רצון".

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin