לירן גרינברג

לירן גרינברג

תואר ראשון במדעי המחשב (.B.Sc)
אחראי השיווק והפיתוח העסקי של חברת Team 8
באקדמית לא רק למדתי, אלא גם זכיתי לקחת חלק במחזור הראשון של המתחם ליזמות של האקדמית בהובלת ד"ר אייל בנימין.

לירן גרינברג הוא בן 28, בוגר תואר ראשון במדעי המחשב באקדמית תל אביב יפו והוא מייסד וסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי ב-Team8, פלטפורמה להקמת חברות סטארטאפ בתחום הסייבר.

לירן גרינברג עשה את התואר הראשון שלו במדעי המחשב תוך כדי שירות כקצין ב-8200 וניהול שני צוותי פיתוח תוכנה ביחידה. הוא מספר כי סיום התואר בשלוש שנים יחד עם שירות מסביב לשעון ביחידה היה אתגר לא פשוט, ואת שניהם הוא סיים יחד בשנת 2010.
"הדבר שזכור לי ביותר מהתואר הוא הקבוצה המיוחדת שהרכבנו בכדי לצלוח את התואר – חבריי היקרים מהיחידה, אמיר יונתן ותומר חסון, שיחד עשינו את כל הדרך מהתחלת התואר ועד סופו. עבדנו כצוות לאורך כל התואר, ניהלנו את התואר כמו פרוייקט וגיבינו אחד את השני איפה שהיה צריך."
את Team8 לירן הקים לפני כשנה וחצי יחד עם שני שותפים: נדב צפריר (אשר היה בתפקידו האחרון מפקד 8200) וישראל גרימברג (מפקד מרכז הסייבר ב-8200) תחתם הוא שירת ביחידה, "הם שותפים מדהימים, ואני לומד מהם כל יום משהו חדש" לירן מעיד.
ב-Team8 השותפים פיתחו מודל חדש להקמת חברות סטארטאפ שמטרתו למקסם את סיכויי ההצלחה של החברות ולהצליח לייצר חברות גדולות ומשמעותיות בישראל. בחברה השקיעו החברות סיסקו ואלקטל-לוסנט וכן הקרנות האמריקאיות מרקר, בסמר ו-Innovation Endeavors של אריק שמידט, יו״ר גוגל- הצלחה בקנה מידה עולמי.

מה אתם בעצם עושים בחברה?
אנחנו לא משקיעים בחברות סטארטאפ קיימות, אנחנו מקימים חברות, יחד עם יזמים יוצאי-דופן. בהתבסס על ההבנה העמוקה שלנו בתחום הסייבר, הקמנו פלטפורמה ייחודית למחקר, ייזום והקמת חברות סייבר פורצות דרך, המשלבת חשיבה אסטרטגית ויכולות מחקר ופיתוח מתקדמות, לצד רשת לקוחות ושותפים ברחבי העולם ויכולת גיוס טאלנטים ייחודית.

מהם התחנות שעברת בדרך עד שהגעת למקום שאתה נמצא בו כיום?
מגיל חטיבת הביניים גיליתי עניין רב בטכנולוגיה, פיתוח תוכנה ואינטרנט. עבדתי בתחום מספר שנים בתקופת התיכון, מה שכנראה הוביל אותי לאיתור ע"י המרכז הטכנולוגי ב-8200. שירתתי ביחידה חמש שנים מדהימות (מפתח תוכנה, קורס קצינים, ניהול מספר צוותי תוכנה) – בית הספר הכי טוב עולם לטכנולוגיה.
לאחר השחרור עבדתי במספר משרות ניהול מוצר בחברות שונות ובין לבין הקמתי סטארטאפ בתחום הפרסונליזציה של e-commerce. הסטארטאפ לא התרומם בסופו של דבר, אבל למדתי ממנו המון על סטארטאפים ויזמות, וידעתי שאחזור לתחום.

איך התואר באקדמית עזר לך להגיע מקום שאתה נמצא בו היום?
באקדמית לא רק למדתי את התואר הראשון במדעי המחשב, אלא גם זכיתי לקחת חלק במחזור הראשון של המתחם ליזמות של האקדמית, בהובלת ד"ר אייל בנימין. למתחם הצטרפתי עם הקמת הסטארטאפ הראשון שלי והרבה ממה שלמדתי על עולם היזמות אני חייב לאייל ולשאר הסגל והעמיתים שלי במסלול הנפלא הזה.

שאלון קצר:
מהי תכנית הטלוויזיה האהובה עליך?
האהובה ביותר היא בית הקלפים (House of Cards), משחק מדהים ועלילה שמפחיד לחשוב שמזכירה את איך הדברים מתנהלים במציאות.
וידוי של גיק אמיתי – בימים אלו אנחנו נפגשים כל החברה מהצבא, מדי יום שני, לצפות בפרק החדש של משחקי הכס (Game of Thrones). סדרה מעולה!
מהי האפליקציה האהובה עליך?
תשובה מאוד שנויה במחלוקת ולא טרנדית, אני מודע לכך 🙂 One Note של מיקרוסופט – מחברת דיגיטלית שמחולקת לקטגוריות ועמודים בה אני מנהל הרבה מחיי המקצועיים וגם האישיים. משימות, סיכומי פגישות, רעיונות לפרויקטים חדשים – הכל שם, מקוטלג ומסודר, ונגיש מכל מקום – במחשב, במובייל ובאינטרנט.
מה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה קם בבוקר?
אימיילים. מדהים כמה אימיילים חדשים נערמים באינבוקס במשך שש שעות שינה.
מוטו לחיים?
אם קשה לך, סימן שאתה בעליה
הרגל שהיית רוצה להיפטר ממנו ?
לוקח דברים ללב. יכול להטריד את עצמי במחשבות במשך ימים שלמים, גם בדברים לא מהותיים.
הלוואי והייתי יותר קליל במישור הזה.
כשיש לך זמן פנוי אתה..?
קורא בלוגים, מתאמן או משחק טניס, אוכל טוב במסעדות טובות.
אוהב לראות סרטים בקולנוע.
קפה עם חבר טוב.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin