מאי בינסטוק

מאי בינסטוק

תואר ראשון בחברה-פוליטיקה (.B.A)
מנהלת השיווק התאגידי של סמסונג ישראל
קחו את התקופה היפה הזאת באקדמית למקומות של השראה, של תובנות ושל רכישת ניסיון

"מהלימודים לקחתי איתי לא רק כלים, אלא בעיקר ערכים. שילוב של החשיבות העצומה של מעורבות בקהילה עם ההבנה שכדי להביא לשינוי חייבים לפעול. לשמחתי, התפקיד הנוכחי שאני ממלאה מזכה אותי בעיסוק בנושאים חברתיים שלצידם אני בוחרת גם להתנדב באופן פרטי"

כך מספרת מאי בינסטוק, בוגרת בית הספר לממשל וחברה באקדמית וכיום מנהלת השיווק התאגידי של סמסונג ישראל.

"את הרומן עם האקדמית התחלתי בלימודי מדעי ההתנהגות, זמן קצר אחרי שעזבתי את לימודי המשפטים במכללה אחרת. מקטנות ידעתי שתכלית קיומי היא העיסוק בעריכת דין. השנים חלפו, עם סיום הצבא ניגשתי ללמוד משפטים אך מהר מאוד התבדיתי והבנתי שזה כבר לא יהיה משלח ידי. חיפשתי את המקצוע הבא שהכי קרוב אל ליבי וכך ניגשתי לאקדמית ללימודי פסיכולוגיה.

עזבתי את המוסד הקודם לטובת האקדמית בזכות המלצות חמות מחברות שונות שלמדו שם. במהלך השנה הראשונה בפקולטה עודדתי את בן זוגי (לימים בעלי) ללמוד באקדמית. זו לא עוד מכללה, הסברתי לו.

הוא נרשם ללימודי ממשל וחברה. נחשפתי לחומר הלימוד שלו ומצאתי את עצמי נשאבת, סוף כל סוף, לתחום שהכי עניין אותי. יחד עם חברה ללימודים עברנו שתינו לבית הספר לממשל וחברה ואת התואר הזה התחלתי וגם סיימתי.

בסופו של יום, השלמתי BA בממשל וחברה עם התמחות במדיניות ציבורית, ולשמחתי הרבה תחום העיסוק שלי היום משיק ללימודי התואר.

"כיום אני מנהלת השיווק התאגידי של סמסונג ישראל. לתפקיד הנוכחי הגעתי בראש ובראשונה הודות להתמחות המעשית במסגרת התואר, עת שימשתי כעוזרת דוברת התיאטרון הקאמרי. בקאמרי נחשפתי לעבודה עם כלי התקשורת כמו גם לעבודה מתוך ארגון ציבורי, בהמשך הדרך התמקצעתי בתחום ונעשיתי יועצת תקשורת. אחרי שעבדתי במשרדי יחסי ציבור התמחיתי בניהול משברים עם החברות המובילות במשק בקנה מידה בינלאומי ולבסוף נקראתי למלא את התפקיד הנוכחי.

ההשכלה שרכשתי באקדמית מלווה אותי עד היום בסוגיות שונות. הלימודים העניקו לי בראש ובראשונה פרספקטיבה והבנה מעמיקה של תהליכים, שרובם מתקיימים מתחת לפני השטח והם אינם חשופים. אני מודעת לכך ולכן משתדלת לעבוד בכמה מישורים. על מנת להוציא מיזמים מהכוח אל הפועל חייבים להיות מודעים לחסמים, כמו גם לאפיקי פעילות, שאינם בהכרח נמצאים "מתחת לאף".

מהלימודים לקחתי איתי לא רק כלים אלא בעיקר ערכים. החשיבות העצומה של מעורבות בקהילה וההבנה שכדי להביא לשינוי חייבים לפעול. לשמחתי, תפקידי מזכה אותי לעסוק בנושאים חברתיים שלצידם אני בוחרת להתנדב גם באופן פרטי.

התפקיד הנוכחי מאפשר לי לרכז את האסטרטגיה התקשורתית של החברה בארץ – זאת אומרת ניהול יחסי הציבור של כלל המוצרים, בין אם אלה מכשירי הגלקסי החדשים ובין אם הטלוויזיות הקעורות החדשות ואפילו שואבים, מקררים ומכונות כביסה בנוסף, ולהיות אמונה על האחריות התאגידית והתרומה לקהילה שמסבים לי סיפוק רב.

סמסונג והקהילה

"סמסונג משקיעה רבות בתרומה לקהילה בכל העולם בהתאם לצרכים הלוקאליים של כל אזור. כך, על קצה המזלג, אזכיר רק בודדות מהפעילויות של סמסונג בקהילה בישראל – מזה מספר שנים שסמסונג תורמת מכשירים רפואיים לבדיקות דם מהירות במיוחד המסייעות בהצלת חיים. כיום, למעלה מ-10 מרפאות בפריפריה מאוישות בציוד של סמסונג המאפשר אבחון מהיר והקניית טיפול מתאים. בהיעדר בית חולים בקרבת מקום לאבחון מהיר יש חשיבות עליונה ואנחנו מברכים על הזכות שניתנה לנו לעזור ועל הצוותים המיומנים שמעניקים את הטיפול.

בנוסף, אנחנו מקיימים שיתופי פעולה עם מספר עמותות (על חלקם תשמעו ממש בקרוב) ומתגאים ביותר בפרויקט המנטורים שלנו, במסגרתו ספורטאים אולימפים ופראלימפים מקיימים מפגשי העצמה עם ילדים הסובלים ממחלות שונות.

אני בטוחה שכולם כבר מכירים את פרויקט הדגל השנתי שלנו, הלוא הוא מרתון סמסונג תל אביב.

בשלוש השנים האחרונות, וכך אנחנו מתכננים גם לשנים הקרובות, קיימנו את אירוע הספורט הגדול ביותר במדינה, עם סדר גודל של 40,000 משתתפים! אירועים מהסוג הזה ממלאים אותי בגאווה. זה שילוב אידיאלי בין פעילות מותגית לבין תרומה לקהילה.

השנה, בשבוע שקדם למרתון, הקמנו מתחם EXPO חווייתי עצום בכיכר רבין שכלל מגוון עשיר של פעילויות מהנות לכל המשפחה, כאשר השתתפות בכל אחת מהן הובילה לכך שבעבור ההישג של המשתתף סמסונג תרמה סכום כסף משמעותי לפרויקטים נוספים בקהילה.

בנוסף, גם השנה מיזם "תעביר את זה הלאה" יצא לדרך ואף שבר שיאים חדשים. למי שעדיין לא מכיר, מדובר במסורת מרתונים בינלאומית שבמסגרתה הרצים שמגיעים בבוקר עם בגדים חמים פושטים אותם בקו הזינוק ומשאירים אותם כתרומה לאנשים מעוטי יכולת.

השנה אספנו קרוב ל-3 טון בגדים, כיבסנו אותם, קיפלנו והעברנו הלאה.

עם המבט לעתיד

בין שפע הפעילויות, מאי מתפנה גם קצת לחשוב קדימה: "העתיד משתנה כל הזמן והתכניות בהתאם. אני שואפת להמשיך ולעבוד עם אנשים יוזמים בעלי חזון משותף לשלי ושנגשים ביחד עתיד טוב יותר לכולנו.
במישור האישי, אני מקווה להקים משפחה ולמצוא את האיזון העדין שבין קריירה, מימוש עצמי ושאפתנות לבין הגשמת ההרפתקאה הזאת שנקראת תא משפחתי"

ולסיכום, מילה או שתיים לבוגרים הטריים?

"קחו את התקופה היפה הזאת באקדמית למקומות של השראה, של תובנות ושל רכישת ניסיון. אל תתמהמהו! אתם מבריקים, צעירים, בשלב שעוד צמאים ללמוד ולשנות וכל אלה מהווים יתרון משמעותי בשוק העבודה. תנצלו את המומנטום כדי להיכנס לשוק העבודה ואני יודעת שהמרצים שליוו אתכם בשלוש השנים האחרונות ילוו ויתמכו גם כעת."

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin