מור זלוף

תואר ראשון במערכות מידע (.B.Sc)
ממקימי חברת SuperQuery
הסטארטאפ שיכול לחתוך כחצי מהעלויות של חברות BigData משלים גיוס בהיקף 3 מיליון דולר

מור זלוף, בוגר התואר במערכות מידע באקדמית ממקימי חברת SuperQuery – הסטארטאפ שיכול לחתוך כחצי מהעלויות של חברות BigData משלים גיוס בהיקף 3 מיליון דולר. ברכות !

מתוך ראיון כתבה באתר Geektime :

עם כמות המידע ההולכת ותופחת, חברות BigData מחפשות פתרונות אחסון לכל המידע הנאגר, שלאחר מכן אנליסטים צריכים לנתח. פתרונות אלה גובים לרוב תשלום בעבור נפח המידע המועבר בהם, כאשר ככל שכמות השאילתות ומורכבותן עולה, כך גם התשלום בעבור השירות. רוב השאילתות שנבדקות, הן בגדר מידע כפול או לא נחוץ, שחברות עדיין משלמות עליו. חברת SuperQuery (לשעבר EVALUEX), אשר מפתחת מערכת שמסוגלת לחתוך משמעותית את כמות השאילתות המיותרות, ובכך לחסוך כסף רב לחברות, מכריזה היום (ה’) על השלמת סבב גיוס בגובה 3 מיליון דולר בהובלת Magma ו-F2. כספי הגיוס עתידים לסייע להגדלת צוות הפיתוח, הגדלת היקף השיווק של המוצר ולשפר את התמיכה במשתמשים הקיימים.

חברות העוסקות ב-BigData יכולות לרוב לבחור בין שלושה פתרונות של שרתים: מערכות On-Prem, שעלות ההקמה והניהול שלהן יקרות למדי, פתרונות ענן כמו AWS Redshift שמצריכים רכישה וניהול של מעבדים ומערכות אחסון שונות, והפתרון השלישי של Serverless BigData בו המידע מועבר לפתרונות אחסון כמו Google Drive או AWS S3, ללא צורך בהקמת תשתית מקיפה בכדי לתחקר את המידע המוזן למערכות. החסרון, או היתרון, של הפתרון השלישי שמערכות ה-BigData מתחילות לאמץ, הוא שמודל התשלום בעבורו הוא לפי נפח האחסון: כ-5 דולר בממוצע לטרה-בייט של מידע שנסרק ומאוחסן.

המערכת שפיתחה SuperQuery מיועדת לחברות אשר עושות שימוש ב-Serverless BigData ומשתמשת בבינה מלאכותית ובעצם מבצעת אופטימיזציה לשאילתות. החברה טוענת שאנליסטים ומנתחי BigData סורקים יותר שאילתות ממה שהם אמורים לסקור. בין אם מדובר בשאילתות כפולות, שאילתות לא נחוצות ושאילתות בעייתיות. כולן עולות בכסף ובזמן רב שיכול להחסך מראש. המערכת של סופרקוורי מסוגלת לנתח שאילתות בזמן אמת, ללמוד אותן, להבין את מטרותיהן, לפרק אותן, לשפר אותן ולהרכיב אותן לכדי מחרוזת חדשה ויעילה. החברה אף הדגימה כיצד שאילתא פשוטה ולא מנוסחת היטב, תעלה לחברה כ-9,300 דולר, ולאחר האופטימיזציה של הפתרון שלה, תעלה כ-200 דולר.

החברה מספרת כי אנליסטים זקוקים לבין 10 ל-15 שאילתות בכדי להגיע לתוצאה, באמצעות הפתרון של החברה, המערכת יכולה להבין את חלקה של השאילתא בכמעט חצי מהזמן.

SuperQuery הוקמה בינואר 2017 תחת השם EVALUEX, על ידי אבי ומור זלוף ועידו וולף, כאשר אבי זלוף משמש כמנכ”ל החברה. במשרדי החברה שנמצאים ברוטשילד בתל אביב, מועסקים כ-5 עובדים.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin