ניר כהן

ניר כהן

תואר ראשון בחברה-פוליטיקה (.B.A)
הקים את מחלקת קשרי חוץ באקדמית
הייתה חוויה סטודנטיאלית שהיא יוצאת דופן באזור המרכז, היינו חבר'ה מאד מגובשים שהיינו גם באגודה וגם במועדון הדיבייט

ניר כהן התכוון בכלל ללכת ללמוד באוניברסיטת בר אילן, אבל שלושה ימים לפני תחילת הלימודים הוא קפץ לבדוק את האקדמית והתאהב בה. עד היום הוא מרוצה מההחלטה, ולפני כמה חודשים חזר משליחות משמעותית של שלוש שנים בלונדון מטעם הסוכנות היהודית. הכירו את בוגר החדש.

ניר כהן מספר שלאקדמית תל אביב יפו הוא הגיע ממש במקרה, "הייתי רשום לבר אילן ודיברו על זה שאולי תהיה שביתה באוניברסיטאות. לא רציתי לדחות את הלימודים, חיפשתי מכללות שעוסקות במדע המדינה והגעתי לאקדמית דרך האינטרנט, זה היה שלושה ימים לפני שהתחילו הלימודים. הלכתי לבדוק את האקדמית והיא הייתה נראית מדהים, הגודל והאינטימיות מאד מצאו חן בעיני, וכולם היו מאד נחמדים ונעימים. הלכתי עם התחושות שלי ונרשמתי על המקום."

ניר אומר כי זאת הייתה האחת ההחלטות הטובות שהוא עשה בחייו. במהלך התואר שלו בממשל וחברה, הוא ואינה דולג'נסקי הקימו את מועדון הדיבייט. בנוסף הוא גם היה חבר באגודת הסטודנטים, יו"ר מועצה והקים את מחלקת קשרי חוץ, "היינו מין חבורה כזאת והייתה חוויה סטודנטיאלית שהיא יוצאת דופן באזור המרכז, היינו חבר'ה מאד מגובשים שהיינו גם באגודה וגם במועדון הדיבייט."

את לימודיו באקדמית הוא סיים בקיץ 2011 ובדצמבר של אותה השנה נסע לשליחות של הסוכנות היהודית- הפדרציה הציונית, שהייתה אמורה להימשך כשנה ולבסוף נמשכה שלוש שנים.

את השליחות הוא מתאר כחוויה מיוחדת במינה. ניר מתאר שבין שלל התפקידים שניתן למלא בסוכנות, יש מכנה אחד משותף שמהווה את מהות התפקיד, שהיא להיות הקשר בין ישראל לתפוצות. "העניין הוא להביא משהו מישראל לשם, משהו שהוא אותנטי. לחבר בין האנשים שם ולחזק את הקשר שלהם לישראל."

ניר מספר שיש הרבה שאלות שעולות בקרב הקהילה היהודית, הקשורות לעלייה ולציונות, בין היתר בשל האווירה האנטי-ישראלית בתפוצות. התפקיד שלו היה להעלות את השיח הזה בקהילה, "עיקר העבודה שלי הייתה להגיע לסטודנטים ולייצר את הדיון הזה בנוגע לאותם שאלות, לא באתי עם התשובות, אלא במטרה לעלות שאלות הנוגעות לישראל. זה היה מרתק, לראות איך זה נראה מהעיניים שלהם, איך הקשר הזה של יהדות התפוצות נראה מהעיניים של קהילה בחו"ל ואיך ישראל נראית מבחוץ."
בשביל לייצר את השיח הזה, ערב אחד הוא הזמין סטודנטים ישראלים לסלון ביתו, הם החלו להיפגש באופן קבוע והקבוצה גדלה והתרחבה לקבוצה של כ- 80 ישראלים צעירים, הנפגשת כל שבוע לדיון בנושאים אחרים. הקבוצה כמובן יצאה מהסלון, והפכה לקהילה, שגם אנשי רוח ישראלים באו לדבר בפגישותיה.
עוד מספר ניר, שהחוויה של לחיות כחלק ממיעוט בחו"ל העניקה לו הרבה תובנות, שעזרו לו להבין את בחירתו להיות ישראלי. בכלל הוא מתאר את החוויה של לעבור לחיות לבד בארץ זרה כמעצימה מאד וכמעניקה הזדמנות מדהימה לחוות צורת חיים אחרת, תרבות שונה וחיים אחרים. מהשליחות הוא חזר לפני כארבעה חודשים וכיום ממשיך לעבוד עבור הסוכנות.

לשאלון הקצר:

מהי תכנית הטלוויזיה האהובה עליך?

המירוץ למיליון

מהי האפליקציה האהובה עליך?

פייסבוק

מה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה קם בבוקר?

פותח עיתון

ספר אהוב/מומלץ עליך?

נוילנד של אשכול נבו

מוטו לחיים?

גם אם יש חומה תמיד יש בה פרצה

מה אתה עושה בזמנך הפנוי?

אוהב לטייל

בעוד חמש שנים אתה תהיה?

במקום בו אוכל להשפיע ולקבל החלטות על המדינה ועל החברה

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin