ניר צמח

ניר צמח

תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc)
מנכל חברת Photomyne
עבורי יזמות היא לקחת משהו בסיסי שאינו עובד ולמצוא לו פתרון

"עבורי יזמות היא לקחת משהו בסיסי שאינו עובד ולמצוא לו פתרון״, כך אומר ניר צמח, בוגר בית הספר למדעי המחשב, לשעבר מנהל מוצר בכיר בגוגל וכיום, היזם מאחורי אפליקציית Photomyne, לסריקה קלה ומהירה ושימור של אלבומי תמונות. אם תמיד חלמתם סוף סוף להעביר את אלבומי התמונות המתפוררים והמתפרקים שלכם לפורמט נוח, דיגיטלי ומהיר בכמה לחיצות – האפליקציה של ניר צמח היא התגשמות חלומכם!

 

ניר מספר על הדרך מהאקדמית, דרך גוגל ועד למיזם הנוכחי:

״למדתי מדעי המחשב וסיימתי את התואר בשנת 2004. בחרתי באקדמית, כי התרשמתי מהרמה הגבוהה ומהאוירה הטובה. בנוסף, התרשמתי שהלימודים מובילים אותך בכיוון הנכון למציאת עבודה וקריירה.
נרשמתי למדעי המחשב, למרות שלפני כן לא ידעתי שורה אחת בתכנות. היתה לי תחושה שהאינטרנט זה משהו עצום, עם פוטנציאל אדיר והחלטתי ללמוד את הנושא לעומק. ויתרתי על חלומות ישנים, כמו ללמוד ביולוגיה או וטרינריה ונכנסתי לתחום התוכנה, בגיל מאוחר אך עם המון מוטיבציה.

לאחר סיום התואר הצטרפתי לצוות ההקמה הראשוני במרכז הפיתוח של סמסונג אלקטרוניקס בישראל ולאחר מכן הקמתי את חברת לאבפיקסיז יחד עם שותפים נוספים. היינו בין הראשונים בארץ לפתח אפליקציות מובייל בכמות מאסיבית, וכבשנו את טבלת ההורדות בארה״ב כבר ב-2009.
ב-2010 היינו החברה הראשונה בישראל שנמכרה לגוגל, ובגוגל הייתי מנהל מוצר במשך כארבע שנים. כיום אני בסיבוב השני שלי כיזם״.

ענן של אלבומים היסטורים

הרעיון מאחורי המיזם הנוכחי, Photomyne, נעוץ בכך שאני "פריק" של תיעוד. אני אוהב לשמור כל דבר, מפתקים של יומולדת לפני עשר שנים, דרך הודעות שאשתי כותבת לי בבוקר. ההיסטוריה אישית ותיעוד זכרונות חשובים בסופו של דבר לכל אדם. לי באופן אישי, הציקה העובדה שהזכרונות הללו, הנמצאים בתמונות טרום העידן של צילום דיגיטלי, אינם נגישים ובטוחים. את הבעיה הזאת ניסיתי במשך שנים לחשוב כיצד לפתור

כאשר יצאתי לדרך היזמית החדשה, גיליתי שהטכנולוגיה מסייעת לנו למצוא את הפתרון: יש כיום מצלמות מדהימות, מכשירים מתקדמים וחזקים במיוחד. הפתרון בעצם קיים, רק צריך לדעת להסביר לאנשים איך לעשות את זה, איך עורכים נכון זיכרון בצורה דיגיטלית.

איך זה עובד?

בנינו אפליקציה לטלפון הנייד שיודעת לסרוק דף אלבום שלם על כל התמונות שנמצאות בתוכו. התוכנה יודעת לזהות את התמונות בדף, להפריד אותן, לשמור אותן אחת אחת, לשחזר את הצבעים המקוריים ולאחסן אותן בענן. והכל קורה עבור המשתמש בצורה אוטומטית.

המשתמשים שלנו מבקשים למצוא מקום בטוח לאחסן את התמונות האלו בענן ואנו מספקים להם שירות מלא, הכולל גם יכולות שיתוף, תיוג, עריכה וכמובן גיבוי. החזון שלנו הוא לספק את השירות לקהל רחב בכל העולם ולבנות יחד את הארכיון הגדול בעולם לתמונות היסטוריות.
יצאנו לדרך לפני כשנה וחצי והמוצר הראשון הושק לפני כשנה. כיום השירות שלנו זוכה לביקורות מדהימות, והחברה צומחת בקצב מהיר מאוד.
אחד הדברים היפים אצלנו הוא ״הפיד ההיסטורי״ שלנו, בו משתמשים יכולים לשתף תמונות ישנות בעלות משמעות ומשתמשים אחרים יכולים ליהנות מתוכן לא שיגרתי בתוך האפליקציה עצמה. מעין אינסטגרם היסטורי להמונים.

אנחנו ממוקמים ליד קניון איילון עם צוות של 15 איש. יחד איתי שותפים לדרך : יאיר סגלוביץ, עומר שור ונטלי ורטר. לכל אחד מהם הרבה מאוד ניסיון אישי.
אנחנו כל הזמן מחפשים להתרחב ואני מזמין בוגרים של האקדמית ליצור איתנו קשר – תמיד נשמח לצרף את האנשים הנכונים.

הידע שרכשתי במהלך הלימודים שב ומשמש אותי כל הזמן. זהו הבסיס עליו אתה בונה במשך שנים קדימה. באופן מיוחד זכורים לי הקורסים המתמטיים, אלגוריתמיקה ועיבוד תמונה.

מניסיונך העשיר כיזם, מהן התובנות שאתה יכול לתת למי שרוצה להתחיל בנתיב הזה?

מבחוץ יזמות נראית מאוד זוהרת, אבל ביום יום מדובר במאבק מאוד לא פשוט שאינו מתאים לכל אחד. למען האמת, לא להרבה אנשים זה מתאים. יזם (או יזמית) חייב להיות בשל לפני שייצא לדרך. חובה שהרצון לצאת להרפתקה יבער בכם בעוצמה המספיקה על מנת להצליח ולעבור את כל המכשולים הכרוכים בהקמת מיזם. יציאה להרפתקה הזאת בלי הניסיון והידע המתאימים עלולה להסתיים במפח נפש.

עצתי למי ששוקל להיות יזם, לעולם לא לוותר על החלום שלו, לעולם. אך עליו לבדוק היטב אם הוא באמת מסוגל לעשות את זה בכל האספקטים הקשורים למיזם ואליו (בגרות, ידע, מימון, ניסיון, טיימינג ועוד).

מה הלאה?

לגבי העתיד, אני רואה את עצמי ממשיך (בחדווה רבה) לעבוד קשה על משהו בעל משמעות להרבה מאוד אנשים בעולם. המוצר שלנו נמצא בתחילת דרכו ונכון לנו מסע ארוך איתו. אני מתכוון לעבור את המסע הזה בהצלחה.

לבוגרים שזה עתה יצאו לשוק, הדבר המשמעותי ביותר שאני יכול לומר לכם: חשבו איך להשקיע נכון את הזמן שלכם. מצאו משהו שמדליק אתכם, שעושה לכם טוב ובסביבה שיכולה להתאים לכם. בחרו מה מתאים לכם ותצליחו עם זה.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin