נרמין עבדאלגאפר טוחי

נרמין עבדאלגאפר טוחי

תואר שני בפסיכולוגיה (.M.A)
מתמחה לפסיכולוגית רפואית לילדים בשניידר
ברגע שסטודנט או בוגר מראה טיפה נכונות מצדו, הצוות של האקדמית כולו לוקח זאת לכיוונים חיוביים נוספים לקהילה

נרמין עבדאלגאפר טוחי, בת 31 (אמא לשניים) היא כיום מתמחה לפסיכולוגית רפואית לילדים בשניידר.

 

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה ותואר שני בהצטיינות בפסיכולוגיה רפואית לילדים מהאקדמית תל-אביב-יפו וכרגע בדרך לדוקטורט שלה שעוסק בהבנת הגורמים הפסיכולוגים שמובילים לאובדנות בקרב ילדים ובני נוער. במהלך הלימודים באקדמית ואחריהם התחילה נרמין במספר פרויקטים מרתקים בקהילה תוך כדי עבודה במחלקה למושתלי כליה צעירים. דברנו אתה על המיזמים השונים בהם היא לוקחת חלק היום ומסייעת לרבים.

מעבר קל ממחלקות ילדים למחלקות בוגרים 

"במהלך העבודה עם ילדים מושתלי כליה, גילינו נתון מעניין: אחוז גבוה מהמטופלים במרפאה הם למעשה מתבגרים ובוגרים שממשיכים לקבל את טיפולי והמעקב הצמוד לאחר גיל עשרים במקום אותו הכירו מילדותם. כמעט 30% מהמטופלים עונים על הקריטריון הזה. זיהינו שתי בעיות בתחום, הראשונה היא עומס על מחלקות הילדים, והשנייה חמורה יותר  מתבגרים שאינם מעוניינים להמשיך ולהגיע ל'מרפאה של ילדים' מפסיקים להגיע למעקב רפואי.  

חשוב להבין שלאחר השתלת כליה אדם נזקק למשך כל חייו לטיפולים כנגד דחייה ולמעקב רפואי צמוד. חלק מהמטופלים שלנו הפסיקו להגיע למרפאה בשניידר, אך גם לא המשיכו הלאה למרפאות המבוגרים. 

בתחילת השנה הקימה נרמין את "מרפאת מעבר" ביחד עם הצוות הרפואי הקיים בשניידר, מקום המכין את המתבגרים מושתלי הכליה לקראת המעבר לבית חולים למבוגרים. המרפאה פועלת על בסיס מודל ייחודי וזכתה להערכה רבה מצד הנהלת בית החולים שניידר, שמנסה כיום ללמד את המודל גם במחלקות אחרות. המרפאה גם הוצגה בכנס הארצי להשתלת איברים בישראל". 

עזרה נפשית בקהילה 

לצד העבודה השוטפת עם הצעירים מושתלי הכליה עובדת נרמין על פרויקט בו היא זוכה לרוח גבית מאקדמית תלאביב-יפו. לפני כשנתיים הבחינו טוחי וד"ר יצחק כהן המשמש כרופא ילדים בעובדה, כי שירותים פסיכולוגיים לילדים ביפו ניתנים רק במחלקות לבריאות הנפש. "משום שמדובר במקום 'סטיגמטי', המקושר לקונוטציות שליליות בקהילה היפואית, רבים נמנעים מביקור במקום וילדים רבים בעלי קשיים רגשיים אינם מטופלים". נרמין החליטה להקים מקום בקהילה שכונה על שם המגמה בה למדה באקדמית ופרויקט "המרפאה לפסיכולוגיה רפואית" יצא לדרך, שם ילדים רבים זוכים למענה הנפשי באותו המקום שבו הם פוגשים את רופא הילדים.  

"בפרויקט הזה גיליתי את הגדולה של האקדמית תלאביב-יפו", מתארת נרמין, "ברגע שסטודנט או בוגר מראה טיפה נכונות מצדו, הצוות של האקדמית כולו לוקח זאת לכיוונים חיוביים נוספים לקהילה. אנו מחזקים אחד את השני ויוצרים פרויקטים מדהימים". 

הקשר המדהים של נרמין עם המכללה 

בין הפעילויות השונות שהזכירה נרמין שמענו על הקשר המיוחד שלה עם האקדמית תל אביב. קשר שמתחיל שלושה דורות אחורה. "אני יפואית שנולדה וגדלה ביפו וכך גם ההורים שלי והוריהם גדלו פה, מדורי דורות"  אז הפתיעה אותנו, "למעשה המכללה עצמה נבנתה על אדמות הפרדס המשפחתי שלנו שסבא רבא שלי עבד בו. הבניין הנטוש בסמוך למכללה היה הבית בו אבי גדל. לאחר שמכר את הפרדס, סבי פעל רבות למען הקהילה היפואיתהיום אני מרגישה שהעשייה שלי משמשת על מנת לסגור מעגל ולהמשיך את הפעילות בקהילה היפואית בה התחילו הדורות הקודמים שלי". 

מה עם הפן האישי? מה את עושה בשעות הפנאי? 

"האמת שאין כמעט שעות פנויות" מתוודה נרמין. "הזמן הקצר מוקדש לילדים שלי ושאר הזמן מוקדש למחקר בדרך לדוקטורט. מעבר לעבודה והטיפולים אני מעבירה הרצאות ומפתחת פרויקטים מערכתיים בשניידר".   

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin