בתמונה: קובי ברדה | קרדיט: טל גבעוני

קובי ברדה

תואר ראשון בחברה-פוליטיקה (.B.A)
דובר מנהלת הליגות לכדורגל ובעל משרד "בר דעה"
עד היום אני רואה את העוצמה של הנטוורקינג שהתרחש באקדמית ולאן הוא הוביל אותי היום".

בוגר החודש שלנו קובי ברדה (בן 45 נשוי+3), המשמש כדובר מנהלת הליגות לכדורגל ובעל משרד יחסי הצבור "בר דעה" התחיל את דרכו באקדמית  וכבוגר בית הספר לממשל וחברה התפתח לתחום הדוברות והתקשורת תוך נגיעה בעולמות מרתקים כמו הכדורגל הישראלי ומקומה של ישראל בפוליטיקה האמריקאית. כאשר קובי שמש כמנהל קשרי הממשל של התאחדות הסטודנטים בישראל כתב את חוק "עידוד מעורבות הסטודנטים ליום לימודים ארוך והיה בין הוגי התוכנית שהפכה לימים למיזם "חינוך לפסגות" ועליו כתבנו בחודש שעבר.

ספר לי קצת על התפקידים בהם שימשת מאז שסיימת את האקדמית?

מתחילת שנת אלפיים ולמשך כחמש שנים שימשתי כסגן דובר עיריית תל-אביב-יפו. לאחר מכן המשכתי כדובר עירית נתניה שם מיתגתי את העיר כ"עיר הספורט" וקידמתי את תחום כדורגל החופים שעדיין לא התפתח בישראל. השנים הבאות הוקדשו לדוברות למועדון הכדורגל של הפועל תל אביב, מכבי נתניה ולאחר מכן כדובר מנהלת הליגות לכדורגל שם התחלתי את מפעל "מגן הכבוד" בחסות נשיא מדינת ישראל. 

קובי, מה הייתה התרומה של האקדמית לקריירה הענפה שלך? 

"נקודת המפנה בקריירה שלי הייתה כשנבחרתי ליו"ר אגודת הסטודנטים במרץ 1999. בתקופה הזו היו הבחירות של אהוד ברק מול נתניהו והתפקיד הוביל אותי לקחת חלק במאבק של הסטודנטים באותה התקופה להפחתת שכר הלימוד. באירוע הניצחון שהיה לאחר הבחירות פגשתי את קונסולית ניו יורק לשעבר שבדיוק סיימה את תפקידה (קולט אביטל) ומשם התחילה קריירה מרתקת של דוברות ותקשורת. עד היום אני רואה את העוצמה של הנטוורקינג הזה שהתרחש באקדמית ולאן הוא הוביל אותי היום". 

קמפיין מימון המונים לספר מרתק על הנשיא טראמפ 

ברדה, שעורך את עבודת התזה שלו על ארגון השתדלנות הישראלי בארה"ב (איפא"ק), עוקב אחר פעילותו של הנשיא מזה שנים ומתעד בבלוג שהקים את ההבנות שלו לאורך קמפיין הבחירות של נשיא ארה"ב השנוי במחלוקת. תוצאות המחקרים שערך הובילו לכתיבת ספר היוצא בפברואר באמצעות פרויקט קידום מימון המונים – "המפתח להבנת טראמפ". בספר, מנותחת דרך והאסטרטגיה התקשורתית, השיווקית והפוליטית בה קידם טראמפ את רעיונותיו ונבחנת השאלה האם מדובר באדם לא צפוי הפועל באימפולסיביות או בנשיא בעל אג'נדה מחושבת היטב. בספר, מנסה ברדה לפצח את חידת טראמפ ולהראות את ההיגיון המפתיע שעומד מאחורי ההתנהגות הכאוטית לכאורה. 

לקמפיין מימון ההמונים ניתן להגיע בלינק הזה. 

כמה שאלות קצת יותר אישיות – איך אתה מעביר את שעות הפנאי? 

"הספורט הוא האהבה הגדולה שלי, כבר מגיל אפס. כיום אני בעיקר מתרכז בהליכה, הולך כעשרים אלף צעדים בכל יום". 

מה היה הספר האחרון שקראת? 

"נשמע מעט בנאלי, אני יודע, הספר האחרון שסיימתי היה הביוגרפיה של שמעון פרס". 

כיצד אתה רואה את העולם בעתיד בדגש על שוק העבודה שממתין לבוגרים הטריים? 

"העולם היום עובר מהפכה. משרות רבות עומדות להתבטל לחלוטין. בעולם של מכוניות אוטונומיות למשל היה הרבה פחות צורך בנהגי מוניות. מצד שני, אם נחשוב על מי שיתכנן את המערכות למכוניות האלה נגלה כי מדובר בהרבה יותר מתכנות. עולות שאלות פילוסופיות כמו איך להתכונן למצב של תאונה בלתי נמנעת," מסביר ברדה וממשיך. "אני חושב שהלימודים בעתיד צריכים להתמקד בשני תחומים שונים לחלוטין. עירוב של מספר תחומים ותואר כפול, אינטרדיסציפלינרי כמו פילוסופיה ומדעי המחשב, מדע וספרות, תארים כאלה לא רק שמאפשרים ראייה רחבה יותר אלא גם פותחים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה חדשניות". 

לסיכום, ברדה מעודד הן את הסטודנטים והן הבוגרים לא לעצור במקום, להעז להגשים חלום, אם זה לכתוב ספר משלכם (כיום מדובר בתהליך הרבה יותר פשוט ממה שחושבים) וללכת עם התחום שלכם עד הסוף. 

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin