רון רוזן

רון רוזן

תואר ראשון במערכות מידע (.B.Sc)
אחד מצמד יזמי הסטארטאפ הישראלי החדש Trekking-in
מאד נהניתי מהלימודים בעיקר מהרגע שהחלטתי להתחיל להשקיע. מאד אהבתי את היחס האישי שמקבלים גם מהמרצים וגם מהסגל המנהלי

מתכננים טיול תרמילאים? את האפליקציה הזו אתם חייבים להכיר!
רון רוזן, בוגר תואר בניהול מערכות מידע ותכנית מתחם היזמות באקדמית, הוא אחד מצמד יזמים שאחראים על סטארטאפ ישראלי חדש בשם Trekking-in

על הרעיון שהפך לסטרטאפ חשב רון עוד ב-2006, במהלך הטיול שלו לדרום אמריקה, רק שבניגוד לרבים מאתנו שחושבים על רעיון לסטרטאפ או לאפליקציה ואז שוכחים אותו יום אחרי- רון לא שכח את שלו.

באמצע הלימודים הוא התחיל לפתח את הרעיון יותר ברצינות ולשתף בו גם אנשים אחרים. לאחר שסיים את התואר הראשון שלו בניהול מערכות מידע באקדמית תל אביב יפו, ד"ר אייל בנימין הציע לו להצטרף לתכנית של המתחם ליזמות. רון למד במחזור הראשון של התכנית ובמחזור שלאחריו למד אייל דוד, אשר במקרה התחיל לעבוד על מיזם דומה. המרצים ערכו ביניהם היכרות ומאז הם עובדים ביחד.

האפליקציה היא בעצם מסלולים למטיילים, "ווייז לתרמילאים" כפי שרון מתאר אותה. האפליקציה מאפשרת לכם לבחור מסלול טיול בהתאם למקום שאתם נמצאים או למקום שאליו אתם רוצים להגיע והיא גם מציעה מגוון נקודות עניין, בתי עסק וטיפים של מטיילים אחרים לגבי המסלול. את המסלול מורידים לפני שמתחילים לטייל וכך אפשר להשתמש בו גם במקרה שאין קליטת רשת.
יש גם אפשרות לסלול מסלול משלכם אם אין מסלול במערכת. בדומה לווייז, האפליקציה היא קהילתית ומתבססת על שיתוף מידע, גם אם השיתוף לא תמיד קורה בזמן אמת בגלל בעיות הקליטה. לאחר שמסיימים את המסלול, כל המידע לגביו מועלה לשרת והמטיילים גם נשאלים כמה זמן לקח להם לעשות את המסלול, איפה הם עצרו לצהריים, איזה מקומות טובים לתצפית ושאלות דומות. מידע זה שימושי מאד למטיילים שבאים אחריהם.

רון והשותף שלו אייל עובדים על הרעיון כבר שלוש שנים, אבל גיוס הכספים נעשה לפני כשנה בעקבותיו הם קיבלו מימון מתכנית תנופה של המדען הראשי. הם עובדים מהבית וכל אחד מהם עדיין עובד בחצי משרה אחרת, " אנחנו מיזם בתחילת דרכו, פועלים לאט ובטוח וכל הזמן מתקדמים", רון מעיד.
מה הדבר הכי קשה בכל המסע הזה?
"להתמיד ולא להפסיק, לעבור את המשברים של הספק, שאתה תקוע ושאין התקדמות ולשים בראש שלא מפסיקים, לאט לאט אתה מרגיל את עצמך לזה."

יש לך טיפים למי שרוצה להקים סטרטאפ?

"לשתף את הרעיון ולא לפחד, לשמוע דעות של אנשים אחרים, אבל חוץ מזה לזכור שאף אחד לא יודע כלום. "
החברה מנהלת קבוצות פייסבוק של כ-13 אלף תרמילאים ישראלים באזורים שונים בעולם ובנוסף כ- 350 בתי עסק פתחו אצלם "מיני סייט" במערכת שלהם. כעת הם עובדים על הגרסה השנייה של האפליקציה שמתקנת באגים בגרסה הראשונה ובנוסף מתקדמים עם הרחבת מסלולי הטיול הזמינים באפליקציה ברחבי העולם.

ועכשיו לשאלון הקצר :

מה אתה הכי זוכר מהתואר?

המכללה האקדמית טובה מאד, מאד נהניתי מהלימודים בעיקר מהרגע שהחלטתי להתחיל להשקיע. מאד אהבתי את היחס האישי שמקבלים גם מהמרצים וגם מהסגל המנהלי שזה דבר מאד חשוב וסך הכל היה מוצלח.

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

בתוך אגם באי טרופי

מהי תכנית הטלוויזיה האהובה עליך?

עלתה לי החמישייה הקאמרית, מאז אני לא רואה טלוויזיה

איזו אפליקציה אהובה עליך?

טרקינגאין וחוץ מזה הדבר הראשון שעלה לי לראש זה קאם סקנר, אחת האפליקציות הטובות.

מה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה קם בבוקר?

מקלחת

מה הספר האהוב עליך?

הילד הזה הוא אני

איזה אדם מפורסם (שבחיים או לא בחיים) היית רוצה לפגוש?

הבעלים של וירג'ן , ריצ'רד בנסון

מאיזה הרגל אתה רוצה להיפטר ?

יושב יותר מדי שעות ביום.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin