רותם זילברברג

רותם זילברברג

תואר ראשון בכלכלה וניהול (B.A)
רואה חשבון, עו"ד ועובד ככלכלן בחברת BDO זיו האפט
"התואר בכלכלה נותן כלים מאד חשובים ומאד טובים, אבל אני גם חושב שמי שמוצא את הנישה שלו, צריך אחר כך לעשות עוד איזו התמקצעות בתחום בו הוא מעוניין להתפתח.."

 בוגר בית הספר לכלכלה וניהול באקדמית תל אביב יפו. הוא התחיל ללמוד בשנת 2005, ולאחר השנה הראשונה שלו בתואר, החל גם ללמוד לתואר ראשון במשפטים ובחשבונאות במכללת קריית אונו. כיום הוא רואה חשבון מוסמך ועורך דין ועובד ככלכלן בחברת הייעוץ BDO זיו האפט. 

איך היה ללמוד לכל התארים האלה במקביל?

"זה היה אתגר וזה מה שאהבתי בזה. למדתי מלא, עבדתי קשה ורצתי ממבחן למבחן, היה לי בערך 15 מבחנים בסמסטר והייתי מחלק את ימי הלימוד לפי המבחנים בכל סמסטר."
רותם מספר שהחוויה הסטודנטיאלית באקדמית הייתה קצת שונה מהיום.האקדמית עוד הייתה במשכנה הישן ברחוב מלצ'ט והאווירה הייתה ביתית לדבריו, "הייתה אווירה מאד אישית, משפחתית ואינטימית, היית מתקשר למזכירות והן היו מזהות את הסטודנטים לפי הקול, כל המכללה הייתה בסך הכל כ-13 כיתות. היינו שותים את הקפה של הבוקר על ספסלים מעץ בקיוסק הפצפון שהיה ממוקם בתוך החניון הקטן של המכללה שהיה בו מקום לעשר מכוניות בלחץ".

איך הסתדרת עם כל העומס הזה ועם ניהול חיים אישיים?

"היו לי שנה שנתיים שבקושי היה לי זמן לחיים אישיים.חלק מהזמן הייתי בזוגיות, אז זה עזר לא להיות לבד בכל התהליך הזה. היום יש לי יותר זמן פנוי יחסית לתקופה ההיא. אני מאמין מי שמחפש לעשות, ימצא את הזמן, זה מאד תלוי בבן אדם. גם היום אני עובד הרבה שעות במשרד, 55-60 שעות בשבוע שלא משאירות הרבה זמן פנוי ואני משתדל בסופי שבוע לא לעבוד אבל זה לא תמיד מצליח."

מה הכי תרם לך מכל התארים שלמדת?

"התואר בכלכלה נותן כלים מאד חשובים ומאד טובים, אבל אני גם חושב שמי שמוצא את הנישה שלו, צריך אחר כך לעשות עוד איזו התמקצעות בתחום בו הוא מעוניין להתפתח.
התחלתי ללמוד כלכלה כי זה מאד עניין אותי, תמיד הכי אהבתי כלכלה, אבל הלימודים היו קצת תאורטיים מדי בשבילי ולכן עברתי גם ללמוד משפטים וחשבונאות. בתואר במשפטים אני פחות משתמש היום, זה עוזר ל במה שאני עושה אבל זה לא העיקר. לימודי החשבונאות מסתדרים טוב עם לימודי כלכלה, אצלנו בחברה יש כל מיני שילובים כאלה. מי שטוב ומוכשר ויש לו את הראש והמוטיבציה להצליח, יצליח, וחוץ מזה אני ממליץ להתחיל לעבוד בתחום בזמן התואר כדי להכיר את העולם האמיתי, בייחוד בתחום הכלכלה, הייעוץ העסקי ושוק ההון."
רותם מתרגל כבר שמונה שנים באקדמית תל אביב יפו קורסים שונים בכלכלה וכיום הוא מתרגל את הקורס בחשבונאות. מלבד זאת, הוא מנהל פרויקטים ב-BDO זיו האפט, פירמה בינלאומית לראיית חשבון וייעוץ עסקי מהגדולות בארץ.

רותם מספר שחברת BDO עושה בדיקות כלכליות, הערכות שווי, תחשיבי אופציות, סקירות שוק, בדיקות נאותות, ליווי עסקאות ועוד. אחד מהפרויקטים האחרונים של החברה שהתפרסם בתקשורת שרותם היה שותף מרכזי בו היה מחקר אקונומטרי לאמידת הגורמים המשפיעים על מחירי הדיור עבור רשות מקרקעי ישראל, תוצאות המחקר העלו כי השפעת הריבית על מחירי הדיור דומיננטית יותר בטווח הקצר ואילו המחסור בקרקעות ביחס לגודל האוכלוסייה הופך לדומיננטי יותר בטווח הארוך.

שאלון קצר:

מהי תכנית הטלוויזיה האהובה עליך?

לא רואה הרבה טלוויזיה, כל פעם יש לי סדרה אחרת שאני רואה, אחת הסדרות המומלצות לאנשי תחום הייעוץ היא בית השקרים, זאת סדרה שמספרת על חברת ייעוץ מובילה ועל איך התעשייה הזאת עובדת, והיא לוחצת על הרבה כפתורים רגישים אצל אנשים מהתחום.

מהי האפליקציה האהובה עליך?

ווטסאפ (גם השנואה ביותר).

מוטו לחיים?

העבר חשוב, העתיד יותר אבל הרגע הזה הוא החשוב ביותר.

כשיש לך זמן פנוי אתה..? 

אניעושה ספורט, שוחה בים, נפגש עם חברים, מטייל, וחוץ מזה כל פעם אני מוצא איזה תחביב אחר: ביליארד, מטקות, עבודה בגינה, כדורגל ועוד..

בעוד חמש שנים איפה תהיה?

מנהל כספים בחברה בינלאומית.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin