שלי קורנבוים

שלי קורנבוים

תואר ראשון בחברה-פוליטיקה (.B.A)
במהלך לימודיה באקדמית וחברות במועדון מודל האו"ם נחשפה אף היא למגמות אנטי-ישראליות ברורות ברחבי העולם שחלחלו אל תוך ארגונים בינלאומיים
"גיליתי שבשליחות תהיה לי הזדמנות להשפיע ולהיאבק בשיח האנטישמי והאנטי ישראלי, שיח שמוצא את דרכו להצבעות בעד חרם על ישראל".

בוגרת בית הספר לממשל וחברה ,היתה שליחה עמיתת ישראל בלונג ביץ' .במהלך לימודיה באקדמית וחברות במועדון מודל האו"ם נחשפה אף היא למגמות אנטי-ישראליות ברורות ברחבי העולם שחלחלו אל תוך ארגונים בינלאומיים, מספרת – "ידעתי שאני רוצה לקחת חלק בשינוי ולהשפיע מלמטה למעלה…" וממשיכה: "גיליתי שבשליחות תהיה לי הזדמנות להשפיע ולהיאבק בשיח האנטישמי והאנטי ישראלי, שיח שמוצא את דרכו להצבעות בעד חרם על ישראל".

איך הלימודים באקדמית תל אביב יפו מסייעים לשליחים בתפקידם?

סטודנטים המתמחים בתחומי הממשל מצוידים, כפי שמספרת שלי – ב"מסגרת ידע רחבה ואיכותית טרם היציאה לשליחות", ניגשים לשליחות עם הרקע הרלוונטי, היכרות עם ההיסטוריה והפוליטיקה בהווה ובעבר, והרבה ניסיון מהפעילות ב'מועדון מודל האו"ם'.

שלי ממשיכה ומספרת כיצד השתתפותה במועדון מודל האום באקדמית תל אביב יפו סייעו לה: "במהלך השליחות הייתי צריכה להתמודד עם הצעות חרם, זה היה הרגע המושלם לשלוף את הכישורים הפרקטיים שלמדתי ב-'מודל האו"ם' כמו הובלת אסטרטגיות פעולה, קשרים בינאישיים, יצירת קואליציית תומכים, כתיבת נאומים חדים ומשכנעים, ארגון כנסים וכמובן כתיבת הצעות חלופיות המנוסחות כ – Resolution כמקובל בפורומים בינלאומיים".

למי מתאימה השליחות?

השליחות ברחבי העולם מתאימה לסטודנטים ובוגרים מכל תחומי הלימודים – אינדיבידואלים המעוניינים להקדיש שנתיים עד שלוש בעשייה משמעותית בחו"ל, ולחזק את הקשר החשוב כל בין הקהילה בישראל לתפוצות.

ומעבר להגשמה האישית, מהי תרומת השליחות לעתידכם?

מעבר לניסיון בתפקיד כה חשוב, מסיימי התואר זוכים לכישורי חיים וניסיון שיעצבו את עתידם, כמו דיבור בפני קהל, השתתפות בכנסים יוקרתיים, ניהול תקציבי פעילות וגיוסי כספים – יתרונות שהם לא פחות מקרש קפיצה לתפקידים משמעותיים במגזר הציבורי והפרטי בעתיד.

ההרשמה לקראת סיום

למידע חייג 6086*

mirsham@mta.ac.il

ותמיד טוב להיות גם חברים
בקמפוסים הוירטואליים שלנו

insta facebook youtube linkedin