פרופ' גיל גולדצויג

פרופ' גיל גולדצויג

מרצה בכיר בבית הספר למדעי ההתנהגות

אודות

נולד, גדל ולמד בירושלים. סיים את שלושת תאריו האקדמיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

“אני פסיכולוג קליני מומחה-מדריך, פסיכולוג רפואי- מומחה ומוסמך להיפנוזה. במסגרת עבודתי כפסיכולוג עבדתי בעיקר עם ילדים ומתבגרים. בין השאר, הייתי חלק מצוות “ילד בסיכון” במסגרת המרכז הרפואי “הדסה” בירושלים. כמו כן, הדרכתי והנחיתי את “הליצנים הרפואיים” מקבוצת “רופאי החלום”. אני גם עוסק בתחום פסיכולוגית הספורט, שלצערי עדיין אינו תחום המוכר פורמלית כתחום התמחות בארץ.

מבחינת מחקר, עיקר העיסוק שלי הוא בתחום הפסיכו-אונקולוגיה, ובאופן ספציפי, בתמיכה (caregiving) לחולי סרטן, והשפעות הדדיות של חולים ובני-זוג. אני משתף פעולה עם חוקרים בארץ ובעולם, ומקיים שיתוף פעולה ארוך טווח עם ה-Stress and Immunity Cancer Projects ב- Ohio State University בארה”ב, שםLabגם שהיתי תקופה ארוכה. אני עורך משנה בכתב העת Palliative and supportive care וחבר מערכת במספר כתבי עת נוספים.

הייתי 8 שנים חבר בוועדה המקצועית לפסיכולוגיה קלינית של משרד הבריאות, וחבר בצוות זכויות אדם של האגודה הבינלאומית לפסיכו-אונקולוגיה.

התמחיתי במגוון של שיטות מחקר ומתודולוגיה, ואני שותף במספר פרויקטים בתחום הפסיכומטריקה. בין השאר, אני משתתף במחקר על הטיות בציונים במכללות ובאוניברסיטאות, ובמחקר על אפשרויות ניבוי של ציוני תואר ראשון במכללות על בסיס נתוני פסיכומטרי ובגרות של סטודנטים. בנוסף, אני חבר בוועדת ההיגוי ללימודי תעודה בפסיכומטריקה (בשיתוף עם המרכז הארצי לבחינות והערכה והאגודה הישראלית לפסיכומטריקה בה אני חבר).

בימים אלה, אני עוסק, יחד עם פרופ’ רבקה יעקובי, ראש המגמה לפסיכולוגיה רפואית באקדמית, בהגדרה של מושג התקווה ובמחקר אמפירי על התפתחות תקווה. כיום, אנו בשלבים מתקדמים של פיתוח כלי למדידת תקווה.

 

תחומי מחקר

פסיכו-אונקולוגיה
תמיכה (caregiving) לחולי סרטן, והשפעות הדדיות של חולים ובני-זוג
הטיות בציונים במכללות ובאוניברסיטאות
על בסיס נתוני פסיכומטרי ובגרות של סטודנטים
tפשרויות ניבוי של ציוני תואר ראשון במכללות
מחקר אמפירי על התפתחות תקווה
ניתוח כלי למדידת תקווה

תפקידים אקדמים

  • 2019

    דקן בית הספר למדעי ההתנהגות

  • כיום

    חבר בוועדה המקצועית לפסיכולוגיה קלינית של משרד הבריאות

  • כיום

    חבר בצוות זכויות אדם של האגודה הבינלאומית לפסיכו-אונקולוגיה

קורסים

פסיכופתולוגיה א'
אפסיכופתולוגיה ב'
עבודת שדה מודרכת - חלק א'
עבודת שדה מודרכת - חלק ב'
פסיכולוגיית ספורט
עבודה סמינריונית בפסיכולוגיה
סדנת עבודת גמר
מבוא לפסיכותרפיה
הראיון הקליני
הדרכה לפרקטיקום-קלינית א'
הדרכה לפרקטיקום-קלינית ב'
הדרכה לפרקטיקום-קלינית ג'
עקרונות הטיפול הפסיכודינאמי בילדים א'
ההרשמה בעיצומה