איך תתחילו את השנה החדשה ברגל ימין

השנה החדשה היא הזדמנות פז לבצע מספר שינויים בדרך בה בצעתם פעולות שונות ובהשקפה החיים. אספנו עבורכם מספר המלצות קצרות לדפוסי חשיבה חדשים הן מתחום החשיבה החיובית והן מתחום ההתפתחות האישית שיסייעו לכם להתחיל את 2020 ברגל ימין.
January 12, 2020
ברגל ימין

מביטים אחורה באהבה

שניים עשר חודשים עברו להם. בחודשים האלה בוודאי הכרתם אנשים חדשים, ביצעתם מסיבות רבות ועברתם תקופות מאתגרות לצד הצלחות. נסו לרשום על דף את עשרת הדברים הטובים ביותר שקרו לכם בשנת 2019. כעת, חפשו את הדברים הטובים שהייתם רוצים שיתרחשו בשנת 2020. תאוריות רבות מסבירות כיצד ‘מחשבה יוצרת מציאות’. נסו לאמץ גישה זו ולייצר את המציאות החדשה שלכם.

קובעים יעדים חדשים

תאוריות אימון רבות מבוססות על היכולת להגדיר יעדים לטווח הקצר והארוך, לכמת אותם ולבחון האם הצלחתם לעמוד בהם? נסו לערוך רשימה נוספת של יעדים לחודש הקרוב, לשלושת החדשים הקרובים ולשנת 2020 כולה. תלו את רשימת היעדים הזו במקום שבו תוכלו לעיין בה ולבדוק האם כבר מימשתם את היעד? אפשר להוסיף גם תמונות שונות ולחזק את היכולת לעצב את המציאות בצורה חזותית.

מצאו את המקום השקט שלכם והתחילו תרגול אחד קבוע

תרגול יוגה, מדיטציה, מיינדפולנס או ריקוד. תוכלו למצוא מגוון רחב של דרכים למצוא את השקט שלכם ולהתחיל תרגול קבוע פעם פעמיים בשבוע אשר יסייע לכם להתנתק למספר שעות מהלחץ והשגרה היומיומיים ולהקדיש לעצמכם. ‘נפש בריאה בגוף בריא’ אינה רק קלישאה אלא עובדה מדעית שהוכחה כבר במחקרים רבים בעשורים האחרונים. מצאו את הדרך שלכם לאיזון.

שנו מאפיין אחד בתזונה שלכם לבריא יותר

תזונה בריאה יותר מאפשרת לנו לחוש קלילים וחיוניים. נסו למצוא מאפיין אחד שהייתם רוצים לשנות. למשל, תוספת של פרי אחד ביום כאשר אתם יוצאים לעבודה. ארוחת בוקר המבוססת על דגנים בריאים, סלט אחד כתוספת לארוחת הצהריים או הערב או שבוע ללא קינוחים עתירי סוכר לבן. תופתעו לגלות איך כבר באותו היום תרגישו בהבדל.

סטודנטים בחוץ

מצאו את המקום בו תוכלו לתת לאחרים השנה

תוכלו למצוא מגוון עצום של מקומות בהם תוכלו להתנדב, אם במסגרת האקדמית או במסגרת חיצונית. אתם יכולים להתחיל פעילות חברתית חדשה, לסייע לבעלי חיים במסגרת עמותה או למצוא דרך לאפשר לאדם אחד להיחשף לאקדמיה עוד בצעירותו. הנתינה הזו פותחת את הלב ומאפשרת לכם לחוש משמעותיים יותר עבור אדם אחד נוסף לפחות.

שנה אזרחית טובה לכולכם 🙂

ההרשמה בעיצומה