גם בשנת 2021: מה שעשיתם בתואר הראשון משנה!

אין ספק ששנת 2020 ומגפת הקורונה הביאו שינויים רבים לחיינו. וגם שוק התעסוקה חווה רוחות של שינויי. מסביב לעולם כמו גם בישראל מעסיקים רבים הפנימו שעבודה מרחוק יכולה להיות יעילה ואפקטיבית ואף לחסוך משאבים לחברה (במיוחד כשהיא כורח המציאות). איך השינויים האלו משפיעים על תהליך גיוס העובדים? ומה אתם יכולים לעשות כבר בתואר הראשון כדי לשפר את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה? גלו בכתבה
October 7, 2021
549A2291_RAW

עם פתיחת המשק מחדש משרדים וחברות רבות מתחילות להחזיר את העובדים לעבודה פיזית במשרד, אבל עדיין, שומרים עין אחת פקוחה על האופציה של עבודה מרוחקת, בין אם זה החשש מהתפרצות נוספות או ההבנה שבנסיבות הנכונות עובדים יכולים להמשיך להיות פרודוקטיביים מהבית. עכשיו כשחברות רבות חוזרות לגייס עובדים הן עושות זאת תוך הפנמה ויישום של מה שלמדו בתקופת הסגרים, מה שחשוב באמת שיהיה לעובד: השכלה, יכולת עבודה עצמאית מכל מקום, יוזמה ויצירתיות. כאשר היכולת להגיע למשרד, או עבודה ישירה עם אנשים יורדות בסולם העדיפות של המעסיק.

ואיפה אפשר להשיג יכולות שכאלו? בחירה נכונה ומתאימה של תואר ראשון יכולה לסגל לכם בדיוק את הכישורים שכל כך מעניינים את המעסיקים של היום ולתת לכם את הכלים לעצב את העתיד ולהשפיע עליו. לכן, בחירות נכונות שתעשו במהלך התואר יכולות להקפיץ אתכם לראש רשימת המועסקים.

 

מגוון רחב של הזדמנויות העסקה ברחבי הארץ והעולם

בעקבות השינויים התרחבו מגוון האפשרויות של בוגרי תואר ראשון: למשל, בוגרי תארים במדעי המחשב או מנהלי מערכות מידע יכולים לגור בפריפריה ולעבוד במרכז או אפילו לגור בישראל ולעבוד בחו”ל. ובוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, עם התמחות במשאבי אנוש יכולים בעזרת תושייה והכלים המתאימים גם הם לעסוק בתחום מכל מקום בעולם, ואינם צריכים להתפשר על משרה אחת הקרובה אליהם פיזית. היום יותר מתמיד יש בידי בוגרי התואר את היכולת לעצב את מהות העבודה ואת מקום העבודה כפי שהם רוצים – בתנאי שיש להם את הכלים והידע המקצועי לגבות את זה.

המעסיקים כאמור התחילו כבר ליישם את השינויים בתהליך גיוס העובדים: ראיונות פרונטליים לצד ראיונות מקוונים ב-ZOOM, מבחני ידע מרוחקים ומנוטרים. כך שגם תהליך חיפוש העבודה יותר זמין ונוח – לא משנה איפה את או אתה גרים.

חשוב לזכור שהמגוון קיים אבל הוא לא יפתח בפני כל אחד ואחת, חשוב לבחור מוסד אקדמי ששמו יפתח עבורכם דלתות ויעניק לכם הן הידע התיאורטי והן את ההתנסות המעשית שאתם צריכים כדי לצלוח את מבחני המיון ואת המשימות השונות שהמעסיק הפוטנציאלי שלכם ידרוש. המלצה שלנו? הקפידו לבחור מוסד אקדמי המשלב התנסות מעשית, כלים פרקטיים ליצירת אימפקט על העתיד, ומקפיד על קשרים הדוקים עם התעשייה והשטח כבר במהלך התואר.

עתיד, ומקפיד על קשרים הדוקים עם התעשייה והשטח כבר במהלך התואר.

 

תואר ראשון עם התנסות מעשית

ארגונים רבים פותחים בפני הסטודנטים הזדמנויות העסקה ללא ניסיון בשוק העבודה. אך, הם עדיין רוצים לראות פרויקטים שבוצעו במסגרת הלימודים. לכן, מוסד אקדמי שמשלב שיעורים התנסותיים יכול להכין את בוגריו באופן מיטבי ליום הראשון בעבודה. סטודנטים רבים “מנצלים” בחוכמה את שלל ההתנסויות המעשיות וכבר במהלך התואר צוברים “תיק עבודות” וניסיון מעשי ממשי לקורות החיים שלהם.

אין תחליף להתנסות מעשית ביצירה של תכנית עסקית במסגרת לימודי ניהול או ליצירה של מיזם טכנולוגי במסגרת לימודי תוכנה. סטודנט שסיים תואר עם התמחות מעשית מגיע לראיון העבודה עם יכולת לענות על שאלות מורכבות הנוגעות לאתגרים עמם התמודד במהלך הפרויקט. הוא יכול להעיד, מניסיון אישי, כיצד יישם את חומרי הלימוד והפך אותם לחלק בלתי נפרד מדרך החשיבה שלו. לכן, שוק התעסוקה מעניק עדיפות רבה יותר לבוגרי תארים שצברו ניסיון במהלך לימודי התואר.

באקדמית תל־אביב-יפו, למשל, תוכלו לבחור מגוון רחב של תארים עם קורסי בחירה התנסותיים מרתקים שמאפשרים לכם “לקפוץ למים” עוד במהלך התואר.

 

איזה תואר מומלץ ללמוד?

בחירת התואר המתאים עבורכם היא שיקול אישי שמשלב את תחומי העניין שלכם, חיבור למקצועות “הומניים” או “ריאליים” וציוני הבגרות במקצועות אלה. תואר שמתאים לאדם אחד לא יתאים לאחר. לכן, כדאי להיוועץ עם יועץ לימודים במוסד האקדמי בו תרצו ללמוד ולמצוא את התחום שיתאים עבורכם ככפפה ליד. בנוסף, כדאי לבחון את הביקוש שיש לבוגרי כל אחד מהתארים שאתם רוצים ללמוד ואת טבלת השכר של בוגרי התואר בשנים הראשונות לאחר הלימודים. כך, תוכלו לבצע את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

אין ספק שהיום תואר ראשון הוא כרטיס הכניסה המהיר ביותר לשוק העבודה ומומלץ ללמוד אותו במוסד שצבר מוניטין רב. לימודים באקדמית תל־אביב-יפו יעניקו לכם הן את הידע התיאורטי והן את ההתנסות המעשית. כך, תזכו ליתרון אסטרטגי משמעותי מול מועמדים אחרים למשרה.

.

הרשמו עוד היום לתואר הראשון והתחילו את הצעד הראשון בקריירה משגשגת!

לפרטים נוספים והרשמה>> 6086*
mirsham@mta.ac.il

banner