5 סיבות למה כדאי ללמוד לתואר ראשון

מתלבטים בנוגע לעתיד שלכם? אתם לא לבד! צעירות וצעירים רבים נמצאים בדיוק באותו שלב כמוכם ומתעסקים בשאלה "האם להתחיל ללמוד תואר ראשון?". בין אם אתם לא בטוחים שצריך בכלל תואר ראשון, חושבים על לימודים כי ההורים רוצים, או חושבים שתואר ראשון הוא "חובה" - אספנו לכם כמה סיבות למה באמת צריך תואר ראשון גם היום.
December 8, 2021
5 סיבות ללמוד לתואר ראשון

 

  1. תואר ראשון מסייע לפתח את החשיבה

במסגרת התואר הראשון, תקבלו מגוון כלים מקצועיים הדרושים להם לצעדים הראשונים בקריירה שיבחרו. יותר מכך, לימודי התואר הראשון מסייעים לפתח את החשיבה. מדובר בסוג של מתיחת שרירים – אבל של מוח. בוגר או בוגרת תואר ראשון מסיימים את הלימודים שלהם עם ארגז יכולות רחב, הכולל את היכולות לחשוב באופן ביקורתי, להבדיל בין עיקר לטפל, לראות את התמונה הגדולה, להבין קשרים כלכליים-חברתיים יותר לעומק ולצאת עם מסקנות שיגרמו לכל ארגון להרוויח. בכל המובנים.

  1. תואר ראשון פותח לכם אופקים חדשים

במיוחד בעידן הנוכחי, יותר ויותר מעסיקים מחפשים עובדים בעלי יכולות רב תחומיות. מנהלי שיווק, למשל, נדרשים היום לא רק להבנה כלכלית ולהכרות מעמיקה עם כוחות השוק והמסע הצרכני, אלא גם להבנה בטכנולוגיות עדכניות, יכולות ניתוח נתונים, כתיבת תוכן ועוד מגוון יכולות שונות.

  1. תואר ראשון הוא הזדמנות להתנסות במרחב בטוח

בעולם שמחוץ ללימודי התואר מצופה מכם לבצע פעולות מקצועיות שלהצלחה או לכישלון בהן יש השלכות ממשיות – בין אם מדובר ביישום של מודל כלכלי, כתיבת קוד לאפליקציה ועד ליישום של טכניקות מצילות חיים.

לכן, התואר הראשון הוא ההזדמנות המושלמת לא רק לצבור ידע ולא רק לאסוף כלים פרקטיים לארגז הכלים שלכם, אלא גם להתנסות בפרקטיקה של השטח אבל בסביבה בטוחה המאפשרת התנסות ולימוד הדרגתי. כך למשל בלימודי תואר ראשון בסיעוד (B.S.N.), יוצאים עם מקצוע מבוקש בתום הלימודים, בנוסף, יש שלבים מובנים של התנסות מעשית במרכזיים רפואיים מובילים ברחבי הארץ, כמו גם סדנאות וקורסים התנסותיים עם מרצות ומרצים מובילים בעלי ניסיון רב בתחום האקדמי, הקליני ובמדיניות הבריאות.

כמו כן, מעבר לקורסים ולהתנסויות המעשיות השונות, הסטודנטים והסטודנטיות שלנו מקבלים הזדמנויות להשתתף במגוון האקתונים ותחרויות, שמעודדות אותם (ואותנו) לחשוב מחוץ לקופסא ולהתנסות בפרקטיקה כבר במהלך התואר.

  1. תואר ראשון ככלי לקידום

לימודי התואר הראשון לא רק פותחים לכם את הראש למקומות חדשים ולא רק מהווים קרש קפיצה מקצועי. לימודי תואר ראשון ששמים דגש על התנסות מעשית וחיבור לתעשייה (כפי שקורה אצלנו באקדמית תל־אביב-יפו על בסיס קבוע) מאפשרים לכם לבנות תיק עבודות או לייצר קשרים משמעותיים שיבדילו ביניכם לבין המתחרים שלכם בהשגת התפקיד הנחשק. יתרה מכך, ככל שתנצלו את שנות הלימודים לפיתוח יכולות קריטיות כמו: חשיבה עצמית, אנליזה ועבודה בצוות… כך בהמשך יהיה לכם יותר הון אישי ומקצועי, שתוכלו לבקש על בסיסו קידומים והטבות מקצועיות.

  1. תואר ראשון הוא הזדמנות ללמוד לעשות יותר

בתקופת לימודי התואר הראשון תחוו יותר מאשר רק את הלימודים עצמם. זאת הזדמנות נהדרת להיחשף לאנשים וקהילות חדשות שאולי עד כה לא הכרתם. אבל גם מעבר להון האנושי הרחב, יש גם שלל הזדמנויות לפתח את יכולות המעורבות החברתית שלכם (דבר שנראה מעולה בקורות חיים לא פחות מכל התנסות מעשית). בין אם זה דרך מלגות על בסיס התנדבות (כמו פר”ח למשל) או בין אם זה דרך לימודים המשלבים בתוכם באופן מובנה הסתכלות חברתית. לדוגמה התואר הראשון הדו –חוגי במדע המדינה וסוציולוגיה מאפשר התמקדות בעשייה חברתית בהתמחות בשינוי חברתי ואקטיביזם או התמחות בתקשורת ומדיה, בה תלמדו להשתמש בתקשורת כדי להשפיע על החברה.

רוצים לקבל ייעוץ אישי ללא עלות או התחייבות ולהשפיע על העתיד שלכם? חייגו – 6086*

ההרשמה בעיצומה