5 סיבות להמשיך לתואר שני

מתלבטים אם להמשיך לתואר שני? הנה מספר סיבות למה כן!
October 6, 2021
549A1927_RAW

1. BE   מולטי-טאלנט

לפעמים אנחנו נוטים להתייחס לתואר כתעודה בלבד, אבל בפועל, במסגרת לימודים אקדמיים בכללי ובפרט במסגרת לימודי תואר שני, אנחנו עוברים תהליך עמוק ושלם של הרחבת הידע המקצועי וקבלת כלים מגוונים להתמודד עם יותר משימות ואתגרים במהלך העבודה.

תואר שני נוסף, בעולם תוכן משיק, או מקביל למקצוע הקיים שלך יכול להפוך אותך לבעל.ת ערך מוסף משמעותי ומהותי למעסיק שלך. למשל עובדים מתחום השיווק שהגיעו לעמדת ניהול צוות או מחלקה. מכיוון שהם לא צמחו בעולמות הניהול, דווקא תואר שני במנהל עסקים (.M.B.A) למשל, יכול לתת להם כלים להבין את הארגון, ההתנהלות בתוכו והתנהגות העובדים טוב יותר ובכך להפוך אותם למנהלים טובים יותר לארגון.

2לגוון

בתואר שני בייעוץ ארגוני (.M.A) למשל תקבלו ארגז כלים הכולל כלים מתחום אסטרטגיות התמודדות, תהליכי אנוש בארגון, ניהול משאבי אנוש ועוד – כולם כלים שיאפשרו לכם להגדיל ראש, ולהשיג תוצאות וביצועים טובים יותר גם ברמה האנושי וגם ברמה הארגונית-כלכלית.

הבחירה בלימודי תואר שני, בין אם באותו התחום בו אתם עוסקים, או בתחום חדש לחלוטין, מאפשרת לכם לשבור את השגרה היום-יומית שלכם ולגוון עם יציאה ללימודים. ברוב תכניות הלימוד לתואר שני, התכניות והדרישות בהן מותאמות לאנשים עובדים, שצריכים ורוצים להתמיד בקריירה שלהם במקביל.

3. להמתקצע

הרבה פעמים תואר שני יכול לתת לכם מספיק ידע, הסתכלות רחבה והכרות עם העולם העסקי הרלוונטי שיאפשר לכם לעבור מעמדת שכיר לעמדת יועץ חיצוני.  למשל בתואר שני בייעוץ ארגוני תוכלו לשלב עבודה בייעוץ בזמנכם הפנוי ובכך ליצור לעצמכם אפיק הכנסה נוסף. תואר שני בלימודי משפחה (.M.A), יכול להתאים לאלו שכבר עוסקים בתחום או רוצים להיכנס אליו ולהפוך את עבודתם כיועצים עצמאיים ליותר אמינה. גם בתואר השני במנהל עסקים, ניתן להתמקצע במגוון קורסים חדשניים: “ניהול חווית לקוח בסביבה עסקית”, “טרנספורמציה עסקית דיגיטלית”, “אסטרטגיות מימון חברתיות (קורס א-סינכרוני)”, “FinTech”, “בינה עסקית ו- Big Data” ובהמשך להפוך ליועצים בתחומים אלו.

התואר השני במדעי המחשב (.M.Sc) והתואר השני במערכות מידע (.M.Sc) מאפשרים להעמיק את הידע בתחומים רלוונטיים, וסוללים את הדרך לקידום בקריירה טכנית.

​4. תואר שני כסמל סטטוס

אין צורך להכביר במילים על הקשר בין כמות התארים להערכה מהסביבה. חשבו כיצד אתם מרגישים כאשר אתם נמצאים בסביבתו של דוקטור או פרופסור. לאחר שתקבלו את התואר השני תוכלו לזכות להערכה רבה יותר גם מהמעסיק וגם מהסביבה. העובדה שהקדשתם את הזמן ללמוד נושא נוסף או להעמיק בתחום שאותו למדתם קודם לכן, גורמת גם להגברת הביטחון העצמי והעצמת היכולת שלכם להתמודד עם אתגרים.

5. העשרה אישית

אם חדוות הידע היא זו שהניעה אתכם ללמוד את התואר הראשון אין צורך לשכנע אתכם ללמוד תואר נוסף. במהלך התואר השני תוכלו להתעמק בקורסים המעניינים אתכם, ולבחור בקורסים נוספים שיכולים להעשיר אתכם גם מבחינה אינטלקטואלית. כבר ביוון העתיקה המשכילים היו מתפרשים על פני תחומי ידע רבים, כמו: אסטרונומיה, פילוסופיה, מתמטיקה ואדריכלות. כעת, אתם יכולים ללכת בעקבותיהם ולהרחיב את הידע בנושאים חדשים שאולי לא הכרתם לעומק לפני כן.

לסיכום, תואר שני מעניק ללומדים אותו יתרונות רבים. החל מעמידה באתגר האינטלקטואלי וכלה בהערכה של המעסיק, פתיחת הזדמנויות קריירה חדשות ושכר גבוה יותר. את התואר הנוסף ניתן ללמוד בלי לוותר על מקום העבודה הנוכחי שלכם, בשעות הפנאי ובזמן קצר משמעותית בהשוואה לתקופה שבה למדתם את התואר הראשון. אחרי שרכשתם את הכישורים הדרושים במהלך התואר הקודם, תואר זה יהיה קל יותר ללימוד עבורכם.

הכירו את מגוון תכניות הלימוד שלנו לתואר שני:

תואר שני במנהל עסקים .M.B.A >>

תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני .M.A >>

תואר שני בלימודי משפחה .M.A >>

תואר שני במדעי המחשב .M.Sc >>

תואר שני בפסיכולוגיה .M.A >>

לפרטים נוספים והרשמה 6086*
mirsham@mta.ac.il

ההרשמה בעיצומה