כלכלני המחר: הכוח שב- Applied Data Science

בעולם מהיר, מתעדכן ומקוון נראה כי אחד מקורות הכוח החמים היום הוא מידע.
ארגונים כמו פייסבוק או גוגל, לדוגמה אוספים כמות אדירה ואין סופית של מידע, עלינו המשתמשים ומוכרים אותו בחזרה לארגונים מסחריים המבקשים להגיע אלינו עם המסר הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון.
October 25, 2021
מדעי המחשב

בל אלו לא רק התאגידים הגדולים – גם עסקים, קטנים כגדולים, מקומיים וגלובליים, פועלים על מנת לאסוף מידע: לנתח אותו ולהסיק מסקנות בעזרתו. המידע הזה הוא אוצר עבור הארגונים האלו – אך המפתח למימושו הוא לדעת לארגן, לרתום ולנתח את המידע ובסופו של יום להפוך את כל הידע הזה לתובנות שיסייעו בקבלת החלטות טובות יותר שיובילו לשיפור משמעותי בביצועי הארגון.

איך זה בא לידי ביטוי?

אתרי קניות אונליין יכולים לנתח את המסע של הצרכן באתר ולהוסיף פיצ’רים שיעודדו רכישה, למשל אחרי המעבר לקופה ולפני התשלום להציע להוסיף 5 מוצרים שהצרכן הזה בדרך כלל קונה והפעם לא הכניס לרשימה.

וגם באופן פנים ארגוני: ניתוח מידע יכול לסייע למפעלים להבין היכן יש האטה בשרשרת הייצור, או איפה ולמה קופצות העלויות. ארגונים אף יכולים להשתמש במדע הנתונים ( Data Science ) כדי להפוך נתונים ליתרון תחרותי.

מנהל שמבין ומכיר את השיטות ואת הכלים המתקדמים לטיפול בנתונים, לניתוח שלהם ולהפקת תובנות מנתוני עתק (Big Data), יוכל לקבל החלטות טובות יותר לארגון.

איך הופכים להיות מנהל כזה?

בבית הספר לניהול וכלכלה, בתואר הראשון בכלכלה וניהול (.B.A) אצלנו באקדמית תל־אביב-יפו, אנחנו כבר מזמן יודעים שכלכלנים עוסקים בניתוח מתמיד של נתונים ויש להם את היכולות לספר את הסיפור שמאחורי הנתונים האלו. אך על מנת שאותם כלכלנים מוכשרים יוכלו להמשיך להיות רלוונטיים בשוק העבודה המודרני, מוטה הטכנולוגיה, ייצרנו התמחות חדשה: בכלכלה וניהול עם התמחות ב-Applied Data Science.

במסגרת ההתמחות אנו מציידים את הסטודנטים שלנו לכלכלה וניהול בכלים הטכנולוגיים המתקדמים לניתוח נתונים.

אין לנו ספק שההתמחות החדשה ב- Applied Data Science תחזק את כוחכם היכולות של הסטודנטים שלנו ותאפשר להם לצאת לשוק התעסוקה של המחר עם האוריינות הטכנולוגית הנדרשת (במקביל לכישורי הכלכלה וניהול, שילמדו בתכנית) מתוך ידיעה שבאפשרותם להשתלב, לתרום ולהשפיע בכל ארגון אלו יצטרפו.

מה לומדים ב- Applied Data Science?

בתור התחלה הסטודנטים בתכנית בכלכלה וניהול לומדים סל קורסי חובה בתחום ביג דאטה וכלי ניתוח בסיסיים הכוללים קורס מבוא לטכנולוגיות מידע ו-BI, קורס בתכנות פייתון, קורסי אקונומטריקה בפייתון, קורס אנליסט SQL, קורס בבינה עסקית. אנו מציעים לסטודנטים שלנו שמעוניינים להתמקצע בתחום ניתוח נתונים, ללמוד בנוסף ללימודי בסיסיים אלו גם התמחות מורחבת שבסיומה יוכל הבוגר לעבוד כ- Data Analyst  ובכך לפתוח לעצמו אופק תעסוקתי נוסף.

במסגרת ההתמחות נעמיק את הידע התיאורטי והמעשי בתחום Data Science ונתמקד ביישומים לתחום הכלכלה וניהול בדגש על שימוש בנתונים לשם הפקת תובנות מעשיות-כלכליות ועסקיות ובפתרון בעיות בתחומי הכלכלה והניהול.

במקביל גם נשים דגש על למידה מבוססת פרויקטים מעשיים בדגש על שילוב כלי בינה מלאכותית לפתרון בעיות מתחומי הכלכלה והניהול.

banner