מסביב לאקדמית בחמישה חושים

ניחוח הדשא שבקמפוס? קולות מכונת הקפה בקפיטריה? זה קל מדי.... אנו מזמינים אתכם לחוויה חושית מומלצת במיוחד באזור האקדמית תל-אביב-יפו. מסביב לאקדמית בחמישה חושים – המסע מתחיל...
June 30, 2019
בית קפה

חוש הראייה: נקודת התצפית עם הנוף היפה ביותר ביפו 

נתחיל בחוש הראיה שלנו, בנקודה המרהיבה הנשקפת אלינו מגן הפסגה ביפו העתיקה. האוויר המלוח והבריזה הנעימה מהים ממלאים את הריאות. מגובה של שלושים וחמישה מטרים, אנו יכולים לגלות את קו המים המרהיב של תל אביב. לא רחוק מהמים התכולים אנו יכולים לראות את מבני האבן והדקלים היוצרים את הפינה היפה ביותר ביפו, כאשר מעלינו מעופפים שחפים סקרנים ומברכים לשלום. 

1_(132)38.jpg

חוש הריח: חנויות התבלינים והקפה עם ניחוחות נפלאים מכל העולם 

ברח’ יפת 121 ממתינה לנו חוויה נפלאה שממלאת אותנו בשלל ניחוחות  חנות התבלינים והקפה “טיראן”. בחנות תמצאו שפע של תבלינים אותם ניתן לקנות לפי משקל ומגוון עצום של פולי קפה בסגנונות שונים שאפשר לטחון במקום. התבלינים יעשו לכם חשק ללמוד מתכונים חדשים ממקומות רחוקים או להזכיר לכם מעדן מיוחד מימי ילדותכם.  

חוש הטעם: קפה של פעם בבית הקפה של באסמה 

חוש הטעם שלנו מתמוגג מקפה איכותי ותה תוצרת בית פרי ידיה של באסמה שיסדה את בית הקפה המארח בסגנון יפואי מזמין. לצד המשקאות החמים בבית הקפה שהפך למוסד, תוכלו לטעום חומוס וסלטים, תפריט צמחוני טעים במיוחד ולהתענג על ארוחת בוקר כיד המלך. 

חוש המישוש: נא לגעת 

מרכז “נא לגעת” ברציף העליה השניה בנמל יפו מעביר סדנה מיוחדת במינה. סדנאות המועברות על ידי עיוורים או בעלי לקויות ראיה וכוללות פיסול בחשכה, מסעדה בה אנו אוכלים בחושך ועוד מגוון רחב של פעילויות המציגות לנו כיצד חוש אחד יכול לפצות על מוגבלותו של חוש אחר. כל חודש תוכלו לגלות עוד הצגות ופעילויות מיוחדות במתחם.  

חוש השמיעה: עוצמים עיניים ושומעים את הים 

בשעות הבוקר או הלילה המאוחרות, כאשר הכל שקט רגע לפני שהעיר מתעוררת לחיים, נמליץ לכם ללכת אל הים ולשמוע את הגלים הרוחשים. יש משהו קסום באווירה הזו, מתחת לכיפת השמיים במיוחד בימים שבהם אנו יכולים להביט מעלה ולראות כוכב או שניים מסתכלים עלינו. עצמו את עיניים, קחו  שאיפה עמוקה ושמעו את רחש הגלים המתנפצים אל החוף והסלעים 

אמר ויקטור שקלובסקי, סופר וחוקר ספרות רוסי, ש”אדם שחי ליד הים לא שומע את רחש הגלים”, ואין כמו הים כדי לסיים מסע בין-חושי מענג שהוא גם שיעור לחיים עצמם: אנחנו ממהרים מדי להתרגל לסביבה בה אנחנו מבלים חלק ניכר מהיום. שווה מדי פעם לעצור לרגע, לקחת אוויר מלוא הראות ולספוג מחדש את הקולות, הגוונים, הניחוחות והטעמים הסובבים אותנו.  

 

JAFFA.jpeg

banner