תעודת דירקטור במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים

עד היום קורס דירקטורים היה קורס עצמאי במוסדות השונים ללימודי תעודה. השנה, החלטנו באקדמית תל-אביב-יפו לפתוח קורס מקיף המבוסס על הידע שהצטבר בקורסים נוספים במסגרת התואר הראשון והשני ולהשלים את המידע החסר על מנת להכשיר את הדירקטורים של הדור הבא. הקורס מקנה תעודת דירקטור ללא עלות נוספת
November 28, 2019
תעודת דירקטור במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים

תפקיד הדירקטורים בחברות

החברות המובילות בישראל בנויות בצורה היררכית כאשר תחת בעלי המניות לא נמצא מנכ”ל החברה עצמו אלא צוות אסטרטגים המכונה – דירקטוריון. צוות זה הבנוי מנושאי משרות כמו רואי חשבון ויועצים פיננסיים, לצד מומחים בנישה בה עוסקת החברה, ומקבל את ההחלטות החשובות בחברה ממבט על. הוא בוחן השפעות עתידיות של מיזוגים ורכישות ופועל במצבים של בהם יש קונפליקטים בין בעלי החברה להנהלה. מטרתו של הדירקטוריון הוא להשיא את ערך החברה ולקבל החלטות (כמו – פיטורין או רכישות של ארגון אחר) על מנת למקסם את ערכה של החברה בראייה עתידית לשנים קדימה.

מי יכול להיות דירקטור בחברה?

כיום, במרבית החברות כל אדם יכול לשמש כדירקטור. בדרך כלל הוא יבחר כהמלצה של חבר דירקטוריון אחר, יהיה בעל ניסיון או זיקה לתחום הפעילות של החברה. בחברות ממשלתיות לעתים יש דרישה לדירקטור בלתי תלוי שאינו מגיע בעקבות קשרים אישיים עם אדם אחר מהחברה.

“בדרך כלל כאשר אדם נבחר לדירקטור בחברה אחת, חברי דירקטוריון אחרים ימליצו עליו גם לחברות מובילות אחרות” מספרת ד”ר רחל כליפא, ראש מסלול שוק ההון בבית הספר לניהול וכלכלה ומרכזת הקורס. “כיום אנו מתאימים את הקורס הן לנושאי משרה בכירה, למנהלים מנוסים בעלי ניסיון של מספר שנים לאחר תואר ראשון אקדמי או למנהלים קיימים המגיעים מתחום ראיית החשבון, הייעוץ הפיננסי או המזכירות הבכירה”.

מה לומדים בקורס דירקטורים?

הקורס, אשר הינו ללא עלות נוספת, מעניק כלים תיאורטיים ומעשיים על מנת לשמש כדירקטור בחברה תוך עמידה בסימולציות של ישיבות דירקטוריון. הסטודנטים יכירו מושגים כמו ועדת ביקורת וועדת תגמול ויחשפו לסוגיות עמן מתמודדים דירקטורים ברחבי העולם.

“כיום, הדירקטוריון נאלץ להתמודד עם אילוצים שונים הנובעים מקשריו עם בעלי המניות ולעתים להיכנע לדרישתו של בעל השליטה כפי שקרה לאחרונה במקרה של בזק”, מסבירה ד”ר כליפא. לפעמים, טעויות אסטרטגיות של הדירקטוריון עשויות להוביל פגיעה בעתידה של החברה, כמו שקרה בחברת טבע. בדומה לקורסים נוספים באקדמית תל-אביב-יפו, בקורס הזה אנו לומדים גם את הפן המעשי והאתגרים העומדים בפני הדירקטורים ולא רק את התיאוריה”.

קורס הדירקטורים מועבר על ידי סבינה בירן ששמשה בעבר כמנכ”לית ישראייר ובעלת ניסיון מעשי רב כדירקטורית בחברות מובילות בארץ כמו: רפאל, שופרסל, הפניקס, פוקס ובנק מזרחי. בין השאר, בקורס ירצו עורכי דין ורואי חשבון מובילים בתחומם וישפכו אור נוסף על תפקידו המעשי של הדירקטור בישראל ובעולם.

מי יכול להצטרף לקורס דירקטורים באקדמית תל-אביב-יפו?

את מרבית הנושאים הנלמדים בקורסי הדירקטורים הפרטיים ללימודי תעודה ניתן לרכוש במהלך הלימודים לתואר שני במנהל עסקים באקדמית. לכן, אנו מוסיפים רק את המידע החסר על מנת לעמוד במבחן. לקורס יכול להירשם מי שלמד קודם לכן:

  • דיני עסקים
  • בעל הכרות עם דו”חות כספיים מתחום עיסוקו או במסגרת לימודים פורמליים
  • הקורס מתאים גם למי שקבל פטור בזכות לימודים קודמים בתחומים הללו במסגרת התואר הראשון או השני לפני לימודיכם באקדמית
banner