קורס התנסותי – יישוב קונפליקטים


בקורס "יהודים-ערבים: דיאלוג, קונפליקט ויחסים" של ד"ר סאמר חלבי, הסטודנטים מנהלים דיאלוג על מנת לבחון כיצד ניתן לגשר על פערים ודנים בסוגיות מורכבות הקשורות במרקם היחסים בין יהודים וערבים בחברה ובקמפוס.
March 21, 2019
תמונה מתוך קורס “יהודים-ערבים: דיאלוג, קונפליקט ויחסים”

​בקורס “יהודים-ערבים: דיאלוג, קונפליקט ויחסים” של ד”ר סאמר חלבי, הסטודנטים מנהלים דיאלוג על מנת לבחון כיצד ניתן לגשר על פערים ודנים בסוגיות מורכבות הקשורות במרקם היחסים בין יהודים וערבים בחברה ובקמפוס.

מבין עשרות הקורסים ההתנסותיים שמתקיימים באקדמית תל אביב יפו, זכה להתעניינות רבה במיוחד אחד מן הנושאים הבוערים ביותר בחברה הישראלית, הקונפליקט היהודי-ערבי, שלפרקים נדמה כאילו נזנח מסדר היום שלנו בשנים האחרונות.

במסגרת הקורס “יהודים-ערבים: דיאלוג, קונפליקט ויחסים” של ד”ר סאמר חלבי, הנלמד בבית הספר למדעי ההתנהגות, מתחלקים הסטודנטים לצוותים מעורבים של יהודים וערבים, מנהלים דיאלוג בסוגיות מורכבות ויוצאים לשטח לבחון כיצד הפתרונות שיזמו באים לידי ביטוי בקהילה.

הקורס מבוסס על למידה אקדמית תוך כדי השתתפות פעילה בקבוצת דיאלוג מונחה”, מסביר חלבי. “בחלק העיוני לומדים הסטודנטים תיאוריות בתחום יחסים בין-קבוצות: דעות קדומות, קונפליקטים ופתרונם. במקביל, במסגרת הדיאלוג, הם דנים באופן מונחה בסוגיות מורכבות הקשורות במרקם היחסים בין יהודים וערבים בחברה ובקמפוס, ובתוך כך לומדים על בשרם כיצד באות לידי ביטוי, בשטח, התיאוריות שלמדו“. 

כחלק מתהליך הלמידה יוצאים הסטודנטים, בצוותים מעורבים של יהודים וערבים, לקהילה כדי ליישם את הכלים שקיבלו במהלך הקורס ליצירת יוזמות התערבות חברתיות בשיתוף ארגונים מקומיים. 

כיום פועלים באקדמית תל אביב יפו כ-30 קורסים התנסותיים, שמהווים את הליבה של תפיסת האקדמיה החדשהשינוי תפקידה של האקדמיה ממוסד להעברת ידע בצורה היררכית למוסד שמשלב הוראה, מחקר יישומי ופעילות חברתית-קהילתית. האקדמית תל-אביב-יפו היא כיום מוסד ההשכלה הגבוהה המוביל בישראל בכמות ומגוון הקורסים ההתנסותיים. 

 

banner