הסטודנטים בקורס ההתנסותי Fintech פיתחו חוזה דיגיטאלי בעולמות בלוקצ’יין

​הסטודנטים הלומדים בקורס הנלמד בתואר ראשון בכלכלה וניהול ובתואר ראשון במערכות מידע הציגו את הפרויקטים שלהם בפני חברות Fintech באירוע "סטודנטים יוצרים Fin-Tech"
September 22, 2019
הסטודנטים בקורס ההתנסותי Fintech פיתחו חוזה דיגיטאלי בעולמות בלוקצ’יין

בעשור האחרון, עולם הבנקאות והפיננסיים עובר מהפכה, מבנקאות קלאסית מסורתית לבנקאות יעילה, דיגיטלית וחדשנית.  מהפכה זו מתאפשרת, הודות לשימושים נרחבים במספר כלים מתקדמים בעולמות ה-Big Data והבלוקצ’יין המאפשר תעבורת כספים ללא גורם שלישי (חוכמת ההמונים).

במסגרת הקורס צוות של סטודנטים פיתחו חוזה חכם בעולמות הבלוקצ’יין והמטבעות הדגטאליים. בזכות הפרויקט הסטודנטים רכשו כלים יותר מעשיים במקביל לידע האקדמאי העמוק בתחום שרכשו בהרצאות, ובכך הסטודנטים נהנים משילוב של ידע אקדמי ומעשי רחב כאחד. במסגרת הקורס נציג חברת valid network התארח בקורס כמרצה אורח והנחה את הסטודנטים בחידושים בתחום הצומח ותרם רבות בהקניית כלים מעשים לסטודנטים. ואליד נטוורק היא חברת סייבר שמתמחה באבטחה של יישומי בלוקצ’יין בארגונים. בעזרת הכלים המתקדמים של החברה ניתן לבנות פרויקט מאובטח כבר משלב הפיתוח ועד לשלב הניטור התעבורה על חוזים קיימים. הכלים של ואליד נטוורק מנגישים את העולם הטכנולוגי של פיתוח יישומי הבלוקצ’יין גם לאנשים שלא מגעים מהעולם הדיגיטלי והמחשוב.

בנוסף, הסטודנטים של הפרויקט נפגשו עם מומחים מתעשיית פיתוח הבלוקציין והמטבעות דיגיטלים בשגרירות ביטקוין ברחוב אחד העם בתל אביב.

אירוע הסיום של הקורס בראשות ד”ר שירית כתב-הרץ וד”ר רותי גפני הציג את הפרויקטים “חוזים חכמים במטבעות הדיגיטליים” בשיתוף חברת valid networking, פרויקט MACHINE LEARNING לחיזוי מחיר מניה עתידי, מגמות עליה וירידה ו- CLUSTER ופרויקט בנק חברתי.

המפגשים עם גורמים בתחום סייעו לסטודנטים להכיר את התעשייה מקרוב, כלל החברות מאוד התרשמו מהפרויקטים ומהיכולות של הסטודנטים וכעת מצפים כל המעורבים לכנס שני בסמסטר חורף.

הקורס ההתנסותי, אותו מעביר המרצה עופר זוין, עוסק במהפכת הטכנולוגיות הפיננסיות בעולם הבנקאות וכולל פרויקטים יישומיים מבוססים על בעיות ממשיות שהתעוררו בקרב חברות מהתעשייה. הפרויקטים מצריכים פיתוחים יצירתיים ומלווים כאמור ע”י המרצה ונציגי החברות.

banner