תואר שני בלימודי משפחה (.M.A): לשלב בין עבודה ומשפחה גם בתואר וגם אחריו

הבנת מורכבות הקשרים בין בני ובנות משפחה מהווה את אחד מהאתגרים הבולטים בעשור האחרון. אנו עדים לכך במיוחד בתקופה הנוכחית כאשר המרחב הביתי הופך למקום העבודה, והזמן המשותף בצוותא ארוך יותר. תואר שני בלימודי משפחה עם התמחות בייעוץ פרטני למשפחות, מאפשר לפתח קריירה שבה הגורם המייעץ מזהה את הקשיים והאתגרים של המשפחה ומסייע למצוא פתרונות לאתגרים אלה.
October 25, 2021
ליאור ושאולי ברדה

לימודי משפחה באקדמית תל־אביב-יפו, מעניקים לבוגרי ובוגרות תארים בתחום מדעי החברה אפשרות להמשיך לתואר שני בתחום נדרש ביותר. במהלך התואר מקבלים כלים שונים לייעוץ למשפחות “נורמטיביות”, המתמודדות עם קשיים שונים. למשל, ייעוץ להורים בתהליכי גירושין או נישואים שניים, כאשר הילדים לומדים להתמודד עם הסיטואציה החדשה, ליווי משפחות בתהליכי רילוקיישן, הזדקנות של חלק מבני המשפחה, יציאה של הילדים הבוגרים מהבית וסיטואציות נוספות המשנות את הזהות של בני ובנות המשפחה.

במהלך התואר מתמחים בפועל בליווי משפחות בארגונים שונים וברשויות מקומיות, תוך ליווי בהדרכה פרטנית וקבוצתית על ידי צוות הפרקטיקם.

כפי שמודגש במיוחד בימים אלה, מחלקות הרווחה בישראל זקוקות לעזרה נוספת. יועצים ויועצות עם תואר שני בלימודי משפחה, בהתמחות מעשית בייעוץ פרטני למשפחות, בעלי יכולת להשתלב בעשייה מלאת סיפוק. מלבד זאת, נפתחות בפני הבוגרים והבוגרות אפשרויות תעסוקה, כולל פתיחה של קליניקות פרטיות לייעוץ.

ליאור ושאולי ברדה הם זוג שמצליח ליישם את החומר הנלמד בתכנית. השניים מסיימים בימים אלה את התואר השני בלימודי משפחה באקדמית תל־אביב-יפו, ומתכננים לפתוח קליניקה. עבורם, המסלול הייחודי מהווה לא רק מקפצה לקריירה מספקת, אלא כפי שהם מעידים: “הזהות האישית שלנו נתרמה, וכיום אנו מסוגלים ליישם את הידע בחיינו כבני זוג והורים המודעים יותר לכל אחד מהצרכים של בני המשפחה”.

בני הזוג למדו במסלול הייעוץ הפרטני למשפחות במכללה, בו התנסו מעשית בתהליך של ליווי משפחה. “הייחוד של התהליך הוא שניתן לשלב בין הידע התאורטי הנלמד בכיתה, לבין המציאות והקשיים עמן משפחות שונות מתמודדות בפועל”. הם מספרים בשמחה: “בסיום תהליך הליווי, כל אחת מן המשפחות העידה על כך שעברה שינוי משמעותי וקיבלה כלים חשובים שיכולים לשמש אותה גם בעתיד”. אנו סמוכים ובטוחים שבקליניקה החדשה, יצליחו ליאור ושאולי לעזור לעוד משפחות רבות בתקופה המאתגרת הנוכחית.

ההרשמה בעיצומה