מועדון ההשקעות של האקדמית

שוק ההון הוא שוק פעיל ודינמי המשפיע על כולנו ולכן חשוב להכירו באמצעות רכישת ידע וניסיון. בעוד את הידע תוכלו לצבור במסגרת תואר אקדמי, אצלנו באקדמית תל־אביב-יפו תוכלו להתחיל לצבור גם ניסיון פרקטי ולהכיר את הכלים והשטח מקרוב. איך? בואו לגלות את מועדון ההשקעות שלנו!
December 20, 2021
Untitled design (2)

מדוע כדאי גם לכם להירשם למועדון ההשקעות?

כסטודנטים לעתיד, יותר ממומלץ לקבל כמה שיותר ניסיון מעשי עוד בזמן התואר. במסגרת מועדון ההשקעות ניתן לקבל מידע בזמן אמת אודות הטרנדים והמגמות בשווקים המקומיים והזרים ולבחון מקרי בוחן אמיתיים, אשר ישמשו אתכם במשרה הראשונה שלכם – אחרי התואר. הניסיון המעשי אשר נצבר במהלך ההשתתפות במועדון ההשקעות וההיכרות עם הדוחות השונים והגבלים הרגולטוריים הינם חלק בלתי נפרד מהחזון של האקדמית לאפשר לסטודנטים לקבל הכשרה מלאה כבר במהלך התואר וניסיון רלוונטי בתחום העיסוק העתידי שלהם – עוד לפני קבלת ה-BA. 

מועדון ההשקעות ב-2021 עם הפנים ל-2022

השנה האחרונה הייתה שנה עם המון אתגרים למועדון ההשקעות אבל נראה שבזכות צוות המועדון: ד”ר רחל אזוראל כאליפא, מנהלת אקדמית של המועדון, מר חגי גלר, מנהל המועדון, ויו”ר המועדון גיא לבהר, סטודנט שנה ג’, הסטודנטים יכלו לצבור ניסיון דווקא בתקופה כל כך משמעותית ומלאת מכשולים.

השינויים בהתנהגות הכלכלית הקלאסית והצורך לנתח באופן מקצועי גם אספקטים שהם לא פיננסים גרידא, היו חלק בלתי נפרד מ-11 המפגשים שהיו השנה במועדון ההשקעות. המפגשים (אשר כללו בין 20 ל-70 משתתפים) היו במסגרת דו שבועית – מתוך רצון של הסטודנטים לספוג כמה שיותר מידע בזמן אמת – אפילו בתקופת המבחנים.

הבנה של משבר הקורונה – ואיך הוא משפיע על כל משקיע

משבר הקורונה אשר היה חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו בשנתיים האחרונות סיפק לסטודנטים הצצה להתנהגות של שוק ההון בתקופות של משברים. בתקופה זו זכו הסטודנטים אשר היו במועדון ההשקעות להבנה מעמיקה אודות ההשפעה של המשבר על התנהגות המשקיעים, תגובות נגידי העולם בהרחבה מוניטרית, תגובות ממשלות העולם בהרחבה פיסקאלית, היכרות עם סקטורים להשקעה דרך ETF ופרמטרים נוספים. הסטודנטים למדו גם איך לנתח דוחות פיננסים בעידן של משברים, מה מניע את השווקים ברמה השוטפת, ודוגמאות לניתוח סקטור או חברה שנבחרה.

ערוץ טלגרם שמאפשר לסטודנטים להיות מעודכנים בזמן אמת

כחלק מההבנה שממש כמו בעולם האמיתי חייבים להיות עם היד על הדופק מול השווקים הגלובליים, חברי המועדון קיבלו מנוי ל-Bizportal והסברים איך לעבוד נכון עם הנתונים ולהפוך אותם לתובנות כלכליות. יתרה מכך, לסטודנטים היה גם ערוץ טלגרם עם עדכונים יומיים אשר סקרו את השווקים הזרים עם הסברים על ההשפעות הגאו – פוליטיות על שווקי ההון ברחבי העולם, סקירה של ההשפעות הפיסקאליות והמונטריות וניתוחים סקטוריאליים של כל ענף בנפרד – כדי לקבל תמונה כוללת ומדויקת על המצב בכל רגע נתון. אבל הרבה יותר חשוב, הסטודנטים קיבלו כלים אשר יאפשרו להם לבצע את הניתוחים באופן עצמאי במשרות הבאות שלהם ולהסיק מסקנות על סמך הדיונים אשר התקיימו בכיתה ובערוץ הטלגרם.

הרצאות אורח של מומחים מתחומים שונים

בנוסף לאפשרות של הסטודנטים לקבל תובנות מפיו של מנהל המועדון מר גלר, לאורך כל השנה הנוכחית וגם בשנה הקרובה הסטודנטים אשר יבחרו לקחת חלק בפעילות המועדון יזכו להיכרות עם מרצים מובילים מהתעשייה. למעשה, מעבר להיכרות עם האנשים הבולטים בשוק ההון הישראלי ואשר משמשים (או שימשו) כחלק אינטגרלי מהלכים חשובים בענפי הפיננסים, מדובר באפשרות לראות כיצד הדברים נראים מפרספקטיבה שונה וכיצד כל מהלך מתפרש דרך עיני מנהלי העתיד של הסטודנטים לתארים השונים. כך שמדובר על תובנות חשובות לכל סטודנט אשר רואה את עצמו משתלב בבתי ההשקעות המובילים, הבנקים השונים בישראל, קרנות הגידור או חברות הביטוח אשר עוסקות בשווקים המקומיים והגלובליים.

מה התוכניות של מועדון ההשקעות ל-2022?

התוכנית היא להמשיך את התנופה ואף להגדיל את כמות המפגשים! השנה התוכנית לקיים מפגשים דו שבועיים החל מתחילת הסמסטר, ואף להמשיך בתקופת הבחינות, כלומר לקיים כ-16 מפגשים בשנה (במקום 8 שתוכננו קודם, ללא הרצאות אורח). בנוסף, בשנה האחרונה הייתה נוכחות מכובדת של סטודנטים מתחומי הפסיכולוגיה ולא רק סטודנטים מתחומי הכלכלה, וכולנו תקווה שהמגמה תימשך גם לתוך 2022 שנמצאת מעבר לפינה. ההפריה ההדדית וההבנה שיש מגוון של רבדים שאינם פיננסים או אנליטיים בתהליכי קבלת ההחלטות של מוסדות וארגונים היא בהחלט חשובה.
יו”ר מועדון ההשקעות השנה הינו מיקו אשכנזי, סטודנט שנה ב’ בתואר ראשון בכלכלה וניהול.

banner