הסטודנטים הלומדים בקורס ההתנסותי FinTech הנלמד בתואר ראשון בכלכלה וניהול השתתפו בכנס “FinTech Aviv”

​הסטודנטים הלומדים בקורס הייחודי הנלמד בתואר ראשון בכלכלה וניהול ובתואר ראשון במערכות מידע נחשפו לאנשי התעשייה בתחום ה-FinTech
August 26, 2019
הסטודנטים הלומדים בקורס ההתנסותי FinTech הנלמד בתואר ראשון בכלכלה וניהול השתתפו בכנס “FinTech Aviv”

הסטודנטים נחשפו במהלך הכנס לתכנים מגוונים כמו מגמות השקעה של משקיעים בינלאומיים בעולמות הפינטק, “מחזור החיים” של מרכזי חדשנות וחברת הזנק, כיצד הסטודנטים יכולים לאתר משקיעים וחממות, כיצד לזקק רעיון פינטק ועם מי להפגש בתחום לקידום המיזם וכיצד ליצור שת”פ לפינטק עם המוסדות המסורתיים שהבינו שהמיזמים הבאים יבואו מבחוץ.

הקורס ההתנסותי, אותו מעביר המרצה עופר זוין, עוסק במהפכת הטכנולוגיות הפיננסיות בעולם הבנקאות וכולל פרויקטים יישומיים מבוססים על בעיות ממשיות שהתעוררו בקרב חברות מהתעשייה. הפרויקטים מצריכים פיתוחים יצירתיים ומלווים ע”י המרצה ונציגי החברות.

 

הסטודנטים מספרים על השתתפותם בכנס:

עידו:

“ראשית, חווית הכנס היתה מאוד חיובית, כנס עם מידע וידע חשובים יחד עם נטוורקינג בתחילתו – הכרתי שם משהו לשיתוף פעולה פוטנציאלי הקשור בעבודה שלי בשוק ההון. הכנס עסק בהתפתחות הפינטק בשנים האחרונות. היה נורא מעניין לשמוע את חברות הסטרטאפ למיניהן ולשמוע על הפעילות שלהן. בהקשר לעבודה שלנו על בלוקצ’יין – היה מעניין לשמוע על ההתפתחות בנושא הרגולציה של זה, זה גרם לי לרצות לחקור את הנושא לעומק. האם הסיכון הוא גדול מידי? או שמא, מהפכה לחברות מידל מרקט? לסיכום, נורא נהניתי בכנס, למדתי כמה דברים שאקח איתי הלאה ואחקור אותם בעצמי, אני אשתדל להגיע לעוד כנסים כי הם גם יוצרים נטוורקינג עסקי שזה מדבר אליי מאוד. בנוסף, היה נורא כיף ומגבש להגיע כל החבר’ה מהכיתה יחד”.

ליאון:

“הרצאה מאוד מעניינת שכללה פאנל של נציגים מחברות פינטק שונות, בה כל נציג פירט בקצרה על החברה אותה הוא מייצג ועל השירותים המוצעים. היה הסבר על המעבר של העולם מכלכלה של מזומנים לכלכלה וירטואלית- ״המהפכה של הארנקים״. פירטו על השינויים הצפויים בתחומים השונים כתוצאה מהמהפכה של המטבעות הדיגיטליים ועל העלייה בשיעור ההשקעות בחברות פינטק ישראליות בידי משקיעים זרים בשנים האחרונות. פירטו על שלל ההזדמנויות הניתנות בעולם הפינטק המתפתח ועל עלייה בריווחיות בעולם הסחר המקוון. דיברו בקצרה על היתרונות של עולם הפינטק  -ייעול תהליכי עבודה בעולמות הביטוח וייעול ומהירות גיוס כספי ציבור. היה מעניין!”

רועי:

“בתחום הפינטק קיבלתי הבנה טובה יותר של אתגרים הניצבים בפני מיזמים במודל B2B, ודרך המחשבה המתאימה להתמודד איתם. קיבלתי מידע על היקף התחום ותחומי הפעילות המרובים שנמצאים בו. כמו כן, קיבלתי מושג לגבי חלק מהשחקנים המרכזיים והמובילים שבתחום המקומי ובמה הם יכולים לעזור. ברמה האישית, הבנתי שלמרות אתגרים, לפתח מיזם בתחום הוא אפשרי, לא צריך לחשוש יותר מדי מכניסה לתחום “רווי”, וכי יש אקסלרטורים, תכניות יזמות, ארגונים ואנשים רבים שיכולים לעזור ולקבל עזרה. העצות שנאמרו יעזרו לי להתמודד עם סיטואציות יזמיות מול ארגונים בעתיד, לאו דווקא רק בתחום הפינטק. בנוסף, נראה לי שמעבר להשתתפות הרגילה שלי במיטאפים של יזמות, יש לי יותר עניין ומוטיבציה למפגשי פינטק ספציפית, ואלך במידה ויהיה נושא מעניין או אם בעתיד ארצה לפתח רעיון בתחום”.

רותם:

“כנס הפינטק שהתקיים ביום שלישי עסק בהתפתחות תחום הפינטק בארץ ובעולם. בתחילה נתנו מספר נתונים כלליים על התפתחות הפינטק בשנים האחרונות, לאחר מכן חברות גדולות וסטארטפים שמתעסקים בתחום סיפרו על עצמם על מנת לפתח קשרים עיסקיים אחד עם השני. בכנס היו כמה הרצאות מעניינות בניהן של נציג מחברת סטארטפ מליטא, שמנסים להיכנס לשוק הישראלי, חברת מקס של לאומי קארד אשר מעודדת פיתוח קשרים עם חברות סטארט-אפ תוך וידוא תקינות של המוצר. בסיום הכנס התקיים פאנל של מנכ”לים ומנהלים בכירים של חברות גדולות אודות היתרונות והסיכונים הכרוכים בכניסה לעולם הפינטק ואיך כדאי להיכנס לתחום בצורה הכי בטוחה. לסיום, הכנס היה מאוד מעניין, מלמד ונותן נקודת מבט על מה שקורה בעולם האמיתי ומשקף את מה שלומדים באקדמית. תודה על ההזדמנות להשתתף וללמוד”.

 

 

ההרשמה בעיצומה