כששוק העבודה עוטה מסיכה

שוק העבודה שממילא משתנה יום ביומו עבר בשנה האחרונה תהפוכות, אשר וודאי חלקן ישפיעו עוד שנים רבות, גם לאחר שתסיימו את הלימודים האקדמיים.
בואו נלמד עליהן קצת >>
October 11, 2021
כששוק העבודה עוטה מסיכה

עם התעוררות המשק והחזרה לשגרה שאנחנו חווים בחודש האחרון, קשה אולי לזכור שאת ההשפעות של משבר הקורונה עוד נחווה בתחומים רובים ושכרגע עדין נראה כי הרב נסתר על הגלוי. ועדין, אין ספק שאם יש תחום אחד שהשתנה ללא הכר – זה שוק העבודה.

עובדים שהוגדרו כחיוניים מאד בתקופה של שגרה, הפכו לפתע ללא חיוניים, ומשרות רבות שהיו משניות הפכו למשמעותיות ביותר. פתאום חברות מבינות שאפשר לעבוד מהבית ולהישאר אפקטיביים או שאפשר לתפקד בכוח אדם מצומם יותר. מדובר בשינויים רבים שעוד ישפיעו רבות על שוק התעסוקה, שבוודאי תחושו בהם לא רק עם תום לימודיכם אלא גם תוך כדי ההתנסות בשטח והמפגשים עם התעשייה.

לכן הכנו לכם כמה טיפים שיאפשרו לכם להתכונן לעולם העבודה החדש והדינמי תוך כדי הלימודים:

1. המשיכו לצבור כישורים

הלימודים לתואר באקדמית מעניקים לכם השכלה תיאורטית יחד עם ניסיון מעשי וסט הכלים הדרוש כדי להשתלב בשוק התעסוקה. הדבר נכון גם לעידן הקורנה ומה שיבוא אחריו. בתקופת הקורונה מעסיקים רבים התמקדו בכישורים שהפגין כל עובד וביכולת של העובד להיות ורסטילי. אילו כישורים הם מחפשים? ידע והבנה משולבים (למשל גם יכולות ניהול וגם הבנה על עולם הכלכלה), יכולת לניהול זמן אישי, אמינות, אחריות אישית ומקצועית כל אלו הן תכונות וכישורים שאתם יכולים לפתח כבר במהלך התואר ולהפוך את עצמכם לאטרקטיביים יותר בשוק העבודה. לצורך העניין, אפילו הלימודים בתוכנת הזום והיכולת להצטיין בלימודים מרחוק ללא המפגש הפרונטלי עם המרצה יכולים להיות לעזר וגם להבליט את הכישורים הטכנולוגיים שלכם, את המסוגלות ללמידה עצמאית ולתפקוד אחראי מרחוק.

2. המשרד הוא מושג גמיש

ארגונים רבים מגלים יותר ויותר את היתרונות של העסקה מהבית והחלו לוותר על שטחי משרדים יקרים לטובת השקעה בעובדים ובפיתוח טכנולוגיות חדישות לעבודת צוות יעילה מרחוק. לימודים קבוצתיים מרחוק או מצגות שלכם שאתם משתפים בזום במהלך הלימודים יכולים להכין אתכם היטב לאתגר התעסוקתי שמחכה לכם מעבר לפינה.

shutterstock_1847826571.jpg

3. ראיית עולם של יזם

כיום, עובדים רבים אינם יכולים להסתפק אך ורק במשרות המוצעות להם כשכירים ולכן כדאי לפתח את החזון של פתיחת עסק עצמאי או יצירת מיזם שאתם מנהלים. אין זה משנה איזה תואר תבחרו ללמוד, כל תחום לימוד יכול להיות אפיק להכנסה נוספת בזמן העבודה שלכם כשכירים. בוגרי מדעי המחשב, ניהול ומקצועות נוספים יוכלו למנף את היכולות שפתחו בזמן הלימודים לצורך פיתוח מיזם אישי. כך, גם אם שוק העבודה מתערער שוב, עדיין קיימת אפשרות להכנסה מאפיקים נוספים. נצלו היטב את השיעורים, הקורסים והמסלולים השמים דגש על יזמות וציידו את עצמכם כבר במהלך הלימודים בכלים העדכניים והמתאימים לכם ביותר.

4. איך מוצאים עבודה בעולם החדש?

בואו נקפוץ מספר שנים קדימה, אל הרגע בו אתם מסיימים את לימודיכם ועושים את צעדיכם הראשונים בשוק העבודה החדש: שינוי מהותי נוסף קשור לתהליך המיון וגיוס העובדים. בעולם החדש יהיה עליכם להיות מוכנים לראיון בזום, ראיון פרונטלי או ראיון טלפוני. יתכן ותדרשו להיבחן מרחוק באמצעים ממוחשבים. נצלו את ימיכם באקדמיה כדי לרכוש את הכישורים הבסיסיים האלה. למדו לבלוט, להעביר מסרים ברורים ולהתנהל בתוך שיחה קבוצתית – בין אם היא פרונטלית ובין אם מקוונת.

 

וטיפ בונוס – אולי החשוב מכולם:

התבוננו כל העת על הנעשה מסביבכם בשוק העבודה. מקצועות מבוקשים מאבדים את הבכורה לטובת תחומי עיסוק חדשים או מתחדשים: סייבר, אח/ות אקדמאים, פסיכולוגיה בהתמחויות עדכניות ואקטואליות – ועוד היד נטויה. לפני שאתם נרשמים (וגם תוך כדי הלימודים) למדו לתעל את השכלתכם כך שתהיה רלוונטית ומבוקשת גם ליום שבו תאחזו בתואר.

אנחנו, באקדמית, נשמח לכוון, לסייע ולייעץ לכם כל הדרך – עד לבחירת מסלול הלימודים המתאים ביותר עבורכם.

פנו אל יועצות הלימודים שלנו: 6086*

ההרשמה בעיצומה