בוגר החודש – אוהד גרוס

אוהד גרוס, בוגר האקדמית משנת 2004 בתואר ראשון לכלכלה וניהול, עובד כיום כדירקטור פיתוח עסקי בחטיבה מיוחדת באינטל המכונה 'אינטל ספורט' המשנה את הדרך בה נראה בעתיד את שידורי הספורט בארץ ובעולם. תפסנו אותו לראיון קצר ולמדנו על הדרך שעבר
September 12, 2019
הועלה אלבוגר החודש – אוהד גרוס

“את הלימודים באקדמית התחלתי בשנת 2000 במסלול של כלכלה וניהול כאשר האקדמית עוד הייתה במבנה הישן ברח’ מלצ’ט” הוא נזכר. “שנתיים לפני הלימודים כבר התחלתי לעבוד באינטל קריית גת בחדר הנקי ולאחר מכן, כאשר התחלתי ללמוד, עברתי בחברה למשרת סטודנט”

“מאז עברו הרבה מים בירקון” הוא מספר. “במהלך הלימודים במכללה עברתי לאינטל חיפה בה הועסקתי במחלקה הכלכלית-עסקית, בה בניתי את הקריירה עד לתפקיד של דירקטור במחלקה העסקית העולמית של פיתוח המעבדים באינטל. בתקופה זאת גם שהיתי עם משפחתי מטעם אינטל כמעט 3 שנים ברילוקיישן בקליפורניה, ועבדתי בהנהלה הראשית של אינטל העולמית. בין לבין השלים גם תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה.

ספר לי על מה שאתה עושה כיום

“בשלב מסוים לאחר שהרגשתי שמיציתי את תפקידי במחלקה הכלכלית, החלטתי על שינוי קריירה לכיוון הפיתוח העסקי ועבודה בעיקר כלפי חוץ עם לקוחות בבניית שיתופי פעולה טכנולוגיים-עסקיים. היום אני חלק מאינטל ספורט העוסקת בשינוי טכנולוגי של הדרך בה משודר הספורט בעולם לצופיו. חטיבת אינטל ספורט היא חטיבה עסקית אשר מבוססת על רכישת סטארט-אפ ישראלי בשם Replay  ב-2016 על ידי אינטל ושפיתחה טכנולוגית עיבוד תמונה נפחית בשם ווליו-מטרי (צירוף של המילים “ווליום ו”מטר”) המיועדת בעיקר לעולם המדיה של הספורט העולמי המקצועני, עולם שיש בו הרבה משאבים וכסף. המערכת שלנו פרוסה במרבית האצטדיונים הגדולים בעולם ומספקת חווית צפייה ייחודית. בנוסף, היכל מנורה מבטחים בתל אביב משמש כאתר פיתוח לטכנולוגיה המשלבת כארבעים חיישני מצלמה המותקנים באיצטדיון והמסונכרנים ביניהם עד רמת הפיקסל. החיישנים מצלמים את המשחק בזמן אמת ומכל זווית אפשרית. התוצאה המתקבלת בדו ממד עוברת עיבוד מסיבי לתלת ממד ומאפשרת לצופה לבחור מאיזו זווית ירצה לראות את המשחק –  תוך יכולת לנוע ממקום למקום במרחב. ניתן לראות את המשחק מעל שחקן או לידו ולעבור לנקודות שונות ברחבי האולם”.

למה זה מעניין? “הדורות הצעירים אוהבים לבחור בין הרבה אפשרויות. תחום הצפייה בספורט לא השתנה הרבה בשנים האחרונות אבל עומד לעבור שינוי משמעותי בעקבות השיפורים בטכנולוגיות. כל צופה יוכל לראות את המשחק מזווית אחרת ובאמצעות מסך מגע “להזיז” את המצלמה לכל נקודה שיבחר.  התהליך המעניין שעובר התחום הפוך ממה שהיה בעבר: אם קודם משחקי מחשב ניסו לחקות את חוויית הצילום המקורית, היום הצילום של הברודקאסטר (השדרן) לטלביזיה מנסה לחקות את חווית משחקי המחשב עם שינוי זוויות וקבלת נתונים נוספים בזמן אמת.  זהו תחום מרתק ללא ספק”.

כעת נפתחת גם אפשרות בפני סטודנטים נוספים באקדמית להשתלב בעולם העתידני של אינטל.

גם אתם מעוניינים לעבוד באינטל?

כיום לאחר עבודה במשך יותר משני עשורים באינטל, אוהד מסייע גם לסטודנטים אחרים מהאקדמית להתחיל לעבוד במשרות סטודנטים נחשקות בחברה. ” אינטל פותחת בפני סטודנטים בכל הארץ מגוון גדול של משרות. אני שמח לעזור גם באופן אישי. סטודנטים למדעי המחשב, לכלכלה וניהול וסטודנטים נוספים יכולים לבדוק את המשרות בדף המיועד לסטודנטים ואפילו לשלוח אלי אי-מייל אישי עם קורות החיים שלהם. אין מה לחשוש אם עוד אין לכם ניסיון תעסוקתי בתחום הזה. גם אם עבדתם בעבר במלצרות או כל עבודה אחרת חשוב להציג זאת בקורות החיים על מנת שהמעסיק העתידי שלכם ידע שהוא אינו ‘הבוס’ הראשון שלכם”.  ואוהד מציין בחיוך –  “מרבית המעסיקים רוצים לדעת שיש לכם כבר ניסיון כלשהו בשוק העבודה ושרכשתם את המיומנות הבסיסית של כיוון השעון המעורר על מנת לקום בזמן לעבודה”.

שאלון אישי:

מה הדבר הראשון שאתה עושה בבוקר? משתדל להתעורר כל בוקר ב-6:00, ודבר ראשון בודק אימיילים והודעות בטלפון, ואז מתארגן מהר לאימון כושר גופני אינטנסיבי שהפך אצלי לשגרה יומית כחלק ממשבר גיל ה-40 מאוחר שאני חווה בשנים האחרונות…
מה האפליקציה הכי שימושית בנייד שלך? האפליקציה הכי שימושית – דרובוקס. כל המסמכים החשובים לי נמצאים שם ובהישג מכל מקום בעולם בכל זמן. עובדת אצלי שעות נוספות.
באיזה סרט תמליץ לנו לצפות? סרט מומלץ – יש הרבה אבל רובם כבר ידועים. הסרט ׳ברוז׳ הוא סרט שפחות התפרסם אך הוא מבריק בצורה בלתי רגילה עם הומור שחור משובח.
מה אתה אוהב לעשות בשעות הפנאי? בשעות הפנאי – לבלות עם המשפחה, חברים, ולנקות את הראש כמה שאפשר מהיום יום. כמו כן, בתפקידי כיום אני מרבה לנסוע לחו״ל כל כמה שבועות, ולכן למרות שמדובר בנסיעות עבודה, משתדל גם להקדיש כמה שעות לפנאי כשאני בחו״ל.

 

 

ההרשמה בעיצומה