קורס הכנה לבחינה של הרשות לניירות ערך – כחלק מתוכנית הלימודים לתואר ראשון

דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית הנו קורס חדש באקדמית תל-אביב-יפו, במסגרת התוכנית לתואר ראשון (.B.A) בכלכלה וניהול. הקורס מיועד לתלמידי מסלול שוק ההון ויפתח גם בפני סטודנטים אחרים לכלכלה וניהול כחלק מקורסי הבחירה בתואר. הקורס הכרחי לקבלת רישיון מטעם הרשות לניירות ערך לעוסקים ב"ייעוץ השקעות" ו"ניהול תיקים", ובשנה הקרובה, בפעם הראשונה, משולב כחלק מתוכנית הלימודים בתואר (ללא תשלום נוסף)
August 13, 2019
אנליסט

אם ייעוץ השקעות וניהול תיקים הוא היעד הסופי שלכם לאחר התואר, תגלו כי חלק מההסמכה לרישיון יועץ השקעות או מנהל תיקים כוללת הכרות עם הפן המשפטי בתחום יעוץ ההשקעות. הקורס המרתק מעניק ידע נרחב בנושאים הרלוונטיים לעיסוק בתחום הכספים, חשבות וניהול תיקים במוסדות פיננסיים וארגונים גדולים. תחומים אלה רלוונטיים גם לעתידכם במידה ותכהנו כחברי דירקטוריון בארגונים שונים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס תמצאו את התחומים הבאים:  

  • חוק החברות
  • חוק ניירות ערך
  • חוק השקעות משותפות
  • חוק הסדרת העיסוק
  • חוק איסור הלבנת הון
  • פסקי דין

 

 

כמו גם נושאים נוספים המעניקים ידע מהותי לתפקידים שונים בתחומי ניירות ערך ושוק ההון.

קורס זה מועבר בתשלום ע”י מסגרות חיצוניות ואילו האקדמית תאפשר לשלב קורס זה כחלק מתוכנית הלימודים של התואר הראשון בכלכלה וניהול. הקורס ילמד בסמסטר ב’, כחלק ממסלול שוק ההון ויהיה פתוח גם לסטודנטים אחרים בתוכנית שיכולים לבחור קורס בחירה בניהול.

אילו אפשרויות נפתחות בפני הסטודנטים בסיום הקורס? 

הקורס הינו אחד מהקורסים הנדרשים לקבלת רישיון לעסוק בתחום יעוץ השקעות וניהול תיקים. לאחר מכן יש ללמוד קורסי המשך (מקצועית א’ ומקצועית ב’). התכנים המשפטיים הנלמדים בקורס מעניקים ראייה רחבה יותר של התחום הפיננסי ופותחים דלתות למשרות בתחום הבקרה התקציבית בארגונים ומוסדות.

כמו כן, התעודה מאפשרת לעסוק במשרות סטודנט בתחום הפיננסי עוד במהלך לימודי התואר.

 

banner