5 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם נרשמים לתואר ראשון בסיעוד (.B.S.N)

מעוניינים להשפיע ולחולל שינוי במערכת הבריאות? בואו להיות אחות או אח אקדמאים, הירשמו לתואר ראשון בסיעוד (.B.S.N)
October 25, 2021
סיעוד

התואר שיעניק לכם מקצוע מבוקש עם אופק וביטחון תעסוקתי, קידום קריירה, מקצוע נדרש וחיוני במערכת הבריאות בישראל.

בעשורים האחרונים אנו עדים להתפתחויות משמעותיות בתחומי הרפואה, הטיפול והבריאות: מכשור פורץ דרך, תרופות חדשניות ושיטות טיפול מגוונות. כל השינויים האלו הובילו הן להארכת תוחלת החיים והן לשיפור איכות החיים. אך במקביל, גם עולה וגובר הצורך לצוות רפואי מקצועי, חכם ותומך שידע לתת מענה הן לחולים והן לרופאים – ובעצם למערכת כולה. כבוגרי תואר ראשון בסיעוד (.B.S.N) נפתחת בפניכם ההזדמנות להשתלב בחזית הרפואה, מצוידים גם בתואר ראשון וגם בתעודת רישום לעבודה מקצועית ומשמעותית כאחים ואחיות.

בזכות הכשרה מעשית במגוון רחב של בתי חולים ברחבי הארץ, יחד עם עבודה במרכזים קהילתיים, קופות חולים וסגל בעל ניסיון קליני עשיר, הפך בית הספר לסיעוד שלנו לאחד הגדולים והמוערכים בתחום. באקדמית מלמדים המרצים המובילים בארץ בתחומם, הן בפן האקדמי והן בפן הקליני.

הנה 5 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם נרשמים לתואר ראשון בסיעוד באקדמית תל־אביב-יפו:

  1. להשפיע: אחים ואחיות הם לוחמי החזית של מערכת הבריאות. הם נמצאים בקשר מתמיד וקבוע עם החולים, משפחותיהם וצוות הרפואה וצריכים לדעת לתת מענה אנושי ומקצועי לכל הגורמים וככאלה יש להם את היכולת להשפיע בשטח על איכות הטיפול בחולה.
  2. השתלבות מהירה בתחום: במסגרת הלימודים לתואר ראשון בסיעוד, אנחנו מקפדים לשלב ידע רפואי תיאורטי, מיומנויות פרקטיות, טכניקות של קבלת החלטות ועוד כלים מעשיים רבים שיאפשרו לבוגרים שלנו להשתלב ביום שאחרי התואר בסביבת עבודה דינאמית עם בצוות מקצועי ולהציל חיי אדם. בנוסף התכנית לתואר ראשון מקנה לסטודנטים את הכלים שיאפשרו להם בהמשך להתפתח לקריירה ניהולית ולקריירה קלינית מקצועית בתחום הבריאות.
  3. התנסות קלינית במרכזים רפואיים מגוונים כבר במהלך התואר: הסטודנטים שלנו לתואר ראשון בסיעוד מתנסים במהלך התואר בעבודה מעשית כסטודנטים לסיעוד במחלקות בבתי החולים בקהילה במרכזים לבריאות הנפש בטיפות חלב ובמחלקות לרפואה דחופה במטרה לחוות, להכיר וליישם את הידע התיאורטי הנלמד בתכנית ההתנסות מתבצעת במרכזיים רפואיים קליניים בכל רחבי הארץ.
  4. מקצוע מבוקש תמיד: בימים אלו אף יותר מתמיד תחום הסיעוד נמצא בעלייה בביקוש ללימודים. משרד הבריאות שם לו למטרה לצמצם את הפער האדיר במספר האחים והאחיות לנפש בין ישראל ליתר מדינות ה-OECD, כאשר היעד הוא להגיע ליחס של 6.2 אחים ואחיות ל-1,000 אנשים, עד 2025. מעבר לכך, דווקא 2020 הדגימה לנו את החשיבות של מקום עבודה יציב בו תמיד יש דרישה לאנשים טובים שמוכנים לעבוד.
  5. יש גם הסבה לאקדמאיים:  הסבת אקדמאים לתואר ראשון בסיעוד מיועדת לבעלי תואר ראשון ממקצועות אחרים ונמשכת שנתיים וחצי בלבד, 3-5 ימי לימוד בשבוע. תחום תעסוקה יציב, מעניין ומגוון – בו כל יום הוא יום חדש ומרתק, אקדמאיים רבים מבקשים לעשות הסבה מקצועית ולמצוא מחדש את הסיפוק ויחסי האנוש שיש בתחום הסיעוד.

 

רוצים לדעת עוד?
לפרטים נוספים אודות תואר ראשון בסיעוד >>>

banner