יותר קורסים התנסותיים בשטח – יותר אקדמיה חדשה

​מהפכת הקורסים ההתנסותיים לא עוצרת: קורסים התנסותיים חדשים המציעים שילוב עדכני בין ידע תיאורטי ללימוד בשטח, מגדירים מחדש את גבולות הכיתה, תפקיד המרצה וחומרי הלימוד – נוספו בשנה"ל תש"ף. המציאות משתנה ללא הרף, אז גם אנחנו
November 26, 2019
מבט לעתיד: תערוכת פרויקטים של בית הספר למדעי המחשב

מהפכת הקורסים ההתנסותיים ממשיכה לצבור תאוצה: כ- 16 קורסים חדשניים מציעים לסטודנטיות ולסטודנטים הגדרה חדשה למונחים אקדמיים שעד כה היו בגדר אקסיומה: “חומרי לימוד”, “שיעור אקדמי”, “מקורות מידע”, כל זאת תוך הקניית סט כלים המכשיר את הסטודנט לגמישות מחשבתית וחושב ביקורת מחודד – כל זאת תוך התכתבות מתמדת עם מציאות המשתנה ללא הרף ומשפיעה באופן דרמטי על שוק העבודה שימתין לבוגרות ולבוגרים מן העבר השני של התואר.

סך הכל קרוב ל-50 קורסים התנסותיים נלמדים במגוון בתי הספר, התארים וההתמחויות השונות.

אנו גאים להביא בפניכם טעימה קצרה בלבד מהקורסים ההתנסותיים החדשים שנוספו למערך הלימודים באקדמית השנה:

פסיכולוגיה מבצעית – תואר ראשון בפסיכולוגיה

הפסיכולוגיה עוברת מעולם התיאוריה לתחום המבצעי בשירות גופי המודיעין, הבטחון הלאומי ואכיפת החוק. בקורס לומדים על המורכבות הרבה בעולם בו חוקרים משתמשים בטכניקות מעולם הפסיכולוגיה כדי לקבל עדות אמיתית, בונים פרופיל של עבריין, נעדר או מתאבד. בנוסף, לומדים כיצד עובד הפייק ניוז? כיצד מנהלים לוחמה פסיכולוגית או מצבי משבר?

DEVOPS - תואר ראשון בכלכלה וניהול ומערכות מידע

בעידן הקלאסי היה זמן למפתחים לבצע ניתוח של צרכי הלקוח ולאחר מכן לאפיין תוכנה, בשלבים הבאים היה מתבצע העיצוב והפיתוח על בסיס התוכנית הקיימת ללא שינויים. בעולם התחרותי של היום מחזור חיי התוכנה צריך להיות קצר וממוקד לקוח ולהצטיין בגמישות רבה יותר לשינויים בזמן אמת. בקורס תפותח מערכת אמיתית בשיטת DevOps תוך לימוד עקרונות הפיתוח, אפשרות להיפתח לטכנולוגיות חדשות המשמשות כיום בתעשייה ויישום הידע בפרויקט ממשי. הקורס הייחודי מתקיים במשרדי חברת RED HAT ברעננה ומועבר ע”י צוות העובדים של החברה.

 

 

ילדים בחירום – תואר ראשון בפסיכולוגיה

קורס ילדים בחירום מעניק את הידע התיאורטי והמעשי לליווי ילדים במצבי חירום כמו התקפות הטילים כיום בישובי עוטף עזה. בקורס ילמדו התאוריות על בסיס מחקרים על התנהלות האוכלוסייה במצבי חירום תוך התמקדות במודלים העוסקים בילדים. הקורס ישולב בדוגמאות ממצבי אמת ומפעולות הכנה נפשיות לילדים המבוצעות כיום באזורים הסובלים מאזעקות חוזרות ונשנות.

כל העולם במה – הקורס נלמד במגוון מסלולי תואר ראשון

הצגה שבה אנו צופים כוללת עבודה רבה של גורמים רבים מאחורי הקלעים החל משלב כתיבת המחזה ועד להצגתו בפועל בפני הקהל. במהלך הקורס הסטודנטים זוכים להכרות עם ההיסטוריה של התיאטרון ומרכיביו השונים לרבות: עיצוב התפאורה, משחק, מחזאות ובימוי. במהלך הקורס הסטודנטים יצפו בהצגות ובהרצאות על ידי אנשי המקצוע בתחום התאטרון העוסקים בתחום בחיי היומיום (בתאטרון הקאמרי).

חינוך פיננסי – תואר ראשון בכלכלה וניהול

בעולם הכלכלה של היום, כאשר הנגישות למידע על הזדמנויות לניהול המשאבים הכלכליים זמינה לכל, קיים סיכון של פעולות לא נכונות בשל חוסר ידע. בקורס זה הסטודנטים לומדים את המודלים הכלכליים העדכניים ואת התאוריה הנוגעת ל: מימון, מיסוי, תמחיר, ביטוח ותמחיר. בחלק השני של הקורס ילמדו כיצד להעביר את הידע הזה לבני נוער? באמצעות הדרכה וליווי אישי על מנת שיוכלו לקבל החלטות מושכלות כאשר יתחילו לנהל את כספם בעתיד.

דיור ציבורי בישראל – תואר ראשון בממשל וחברה

הדיור הציבורי בישראל עבר מהפכה בעשורים האחרונים בישראל ובעולם. בין מודלים מקומיים למודלים בארה”ב ובאירופה ניתן להכיר את החוזקות והחולשות של מנגנון זה. הקורס יכלול הכרות עם התאוריות וכן עבודה מעשית: תוך התמקדות בפעילות חברתית פוליטית של הסטודנטים במאבק על הדיור הציבורי בישראל ושמירה על זכויות חסרי הדיור. כך, נוצרת אפשרות לחבר בין התאוריה למעשה ולהוביל לשינוי חברתי ואקטיביסטי באחד מההיבטים המבליטים את חוסר השוויון בישראל.

 

מעונות הסטודנטים

מעונות הסטודנטים

banner