מקצוע שהוא שליחות: הצוותים שמצילים חיים

בשנה הנוכחית, יותר מתמיד חשנו בחשיבות העצומה של הצוותים הרפואיים, המסייעים לחולים ולבני משפחותיהם תוך סיכון חייהם.
October 6, 2021
סיעוד

האקדמית תל־אביב־יפו מובילה את תחום לימודי הסיעוד בארץ. בכל שנה מצטרפים למוסדות הרפואיים אחים ואחיות שהוכשרו אצלנו לתפקיד מלא החמלה והאחריות. בשיחות שערכנו עם צוות המרצים המשמש גם בתפקידי מפתח בבתי־החולים, שמענו על התפקיד המיוחד שלהם בתקופת הקורונה. מצד אחד הם היו שם לסייע לחולים ולקשר עם הרופאים העמוסים לעייפה, ומהצד השני העניקו חיוך ותמיכה למשפחות של החולים.

למעשה, יש המכנים את האחים והאחיות לוחמי החזית של מערכת הבריאות. זאת, בשל הקשר השוטף עם כלל הגורמים סביב מערכת הבריאות. הם בקשר עם המשפחות, הרופאים והחולים עצמם וצריכים לשלב אנושיות רבה בתקשורת מורכבת בעת משבר רפואי.

מה מאפיין את לימודי תואר ראשון בסיעוד באקדמית?

לימודי הסיעוד באקדמית משלבים הן את הידע התיאורטי הדרוש לתפקוד במגוון מחלקות, הן במחלקות רפואיות בבתי החולים והן במקומות כמו בתי אבות, הוספיסים ומקומות נוספים שבהם נדרשת יד תומכת של אח או אחות. בנוסף, נלמד הידע המעשי הכרוך בסיוע לצוות הרופאים בטיפול היומיומי במחלקות השונות.

האחות היא האדם הראשון שבו נתקל מטופל שמגיע לבית החולים. היא משמשת כחלק ממערך המיון והניטור של מצבו הרפואי, ובתקופות של לחץ גם מבצעת חלק מהתהליכים הרפואיים. אנו פוגשים את האחיות של קופות החולים בעתות שגרה, וחלקן אף משמשות כמדריכות לענייני בריאות בבתי הספר ובקהילה.

OKN_3334-470.jpg

התנסות קלינית במהלך התואר

באקדמית תל־אביב־יפו תמיד האמנו בשילוב של תיאוריה עם התנסות מעשית. לכן, האחים והאחיות שלנו משתלבים במוסדות הרפואיים במסגרת התנסות קלינית מקיפה. בין השאר ניתן להתנסות בבתי־חולים, במחלקות לרפואה דחופה, במרכזים לבריאות הנפש ובקהילה. התנסות בהיבטים הראשונים של המקצוע עוד לפני קבלת תעודת הגמר והמבחנים, מאפשרת להכיר את התחום לעומק ולבנות קשרים ראשוניים עם הצוותים הרפואיים. כך, ביום שאחרי התואר כבר ניתן להשתמש במיומנויות הפרקטיות ובכלים המעשיים בתחום.

מקצוע בעל ביקוש עצום

למקצוע היה ביקוש עצום עוד לפני תקופת הקורונה. בשנים האחרונות התעצם מעמדם של האחים והאחיות, והופנה זרקור לחשיבות תרומתם לחברה. כולנו זוכרים את הימים שבהם עמדו בכל העולם תושבים על המרפסת והריעו לצוותי הרפואה והאחיות במחיאות כפיים, מתוך הוקרה והבנה של ההקרבה העצומה של הצוותים הללו ועמידתם בעומס.

באקדמית תל אביב־יפו מוצע גם מסלול מיוחד של הסבת אקדמאים לתואר ראשון בסיעוד, במסלול קצר המיועד לבעלי תואר ראשון במקצועות אחרים. מסלול זה נמשך שנתיים וחצי בלבד. התואר הראשון בסיעוד מעניק לכל המעוניין בהסבה מקצועית את ההזדמנות להשתלב במקצוע שהוא גם שליחות.
בשנת הלימודים הראשונה בהסבת אקדמאים, הלימודים הינם לימודי ערב ויום שישי, מה שמאפשר לשלב את הלימודים עם עבודה.

למידע נוסף אודות התואר בסיעוד >>
לפרטים נוספים והרשמה 6086*

banner