אות מפעל חיים לד”ר רותי גפני, ראשת החוג למערכות מידע

ראשת החוג למערכות מידע בבית הספר לכלכלה וניהול באקדמית תל אביב יפו, ד"ר רותי גפני, זכתה בפרס על מפעל חיים אקדמי מטעם ארגון The International Institute for Applied Knowledge Management.
August 4, 2019
אות מפעל חיים לד”ר רותי גפני, ראשת החוג למערכות מידע

 

ד”ר גפני, אחת המומחיות הגדולות בישראל בתחומה, מרצה במסגרת המכון כבר שנים רבות. “האם כשמקבלים “אות מפעל חיים” המשמעות היא שהגענו לשיא וכדאי לפרוש? ממש לא! הכרה בפעילות היא בעצם מאיץ מוטיבציה להמשך פיתוח והתקדמות”, הבטיחה גפני.

הארגון החשוב מעניק את התואר היוקרתי לעמיתים בעלי ניסיון של שנים במסגרות אקדמיות. “הפרס מציין קריירה יוצאת דופן ליחידים שהטביעו חותם בקהילה האקדמית, במצוינות מתמשכת”, נכתב בנימוקי הפרס.

באופן ספציפי, מקבלי הפרס הם:

·         מלומדים יוצאי דופן, שביצעו מחקרים שהרימו תרומה משמעותית לתחום

·         החזיקו בעמדות הנהגה בארגונים אקדמיים

·         השפיעו בצורה חיובית על התקדמות התחום

·         קיבלו הכרה מקבוצות אקדמיות אחרות

·         הפגינו חדשנות ומקוריות בהוראה, מחקר ושירותי המקצוע לאורך זמן ממושך”.

 

החוג למערכות מידע, בראשו עומדת ד”ר גפני, התפתח מאד בשש השנים תחת הנהגתה, והיום לומדים בו כ-600 סטודנטים, בלימודי בוקר וערב, עם אפשרות ללמוד מערכות מידע, או מערכות מידע עם התמחות בסייבר. 98% מהבוגרים עובדים בתפקידים מגוונים בעולם ההיי-טק בסוגים שונים של חברות, החל מסטארטאפים, ועד ארגונים גלובליים.  היום החוג למערכות מידע הוא אחד החוגים הבולטים בארץ.

“מעבר לקידום ופיתוח החוג, השתתפתי בשנים האחרונות בפיתוח קוריקולום בינלאומי תקני ללימודי סייבר, בהובלתם של ארגוני תקינה בינלאומיים כגון: IEEE, ACM, AIS ועוד”, סיפרה גפני. “כנציגת המכללה, הייתי הגורם היחיד מישראל שהשתתף במאמץ חשוב זה. בשנים האחרונות תרמתי לבינאום המכללה והחוג בשני פרויקטים עיקריים, שנמשכים מספר שנים. השתתפנו, בהובלתי מטעם המכללה, בפרויקט Erasmus הראשון שהמכללה זכתה: In2iT  -בפרויקט זה פיתחנו 4 קורסים מקוונים יחד עם מספר מכללות בארץ ומספר אוניברסיטאות באירופה. בקורסים אלו השתתפו סטודנטים ממוסדות שונים בעולם, בצוותים מעורבים”.

“הפרויקט השני בהובלתי הוא אתגר סייבר – תחרות סייבר בינלאומית, יחד עם אוניברסיטה באוסטרליה ואוניברסיטה בסין, בתמיכת חברת Checkpoint, שמתקיים כבר 3 שנים. בנוסף לכל הפעילויות, אני גם עוסקת במחקר, ומציגה את המחקרים במסגרת כנסים בינלאומיים, ביניהם בכנסים שעורך הארגון שהעניק לי השנה את האות”.

banner