המלגות שיעזרו לכם לשלם את התואר

המכללה האקדמית תל־אביב־יפו שמחה להעניק לסטודנטים ולסטודנטיות שלל מלגות שיסייעו בתשלום עבור התואר, החל מהשנה הראשונה ועד לרגע שבו תאחזו בתעודת הסיום. אספנו עבורכם כמה מהמלגות הנפוצות ביותר.
October 6, 2021
money

מלגות סיוע כלכלי

מלגות הסיוע הכלכלי מוענקות בשגרה על בסיס מצבו הסוציו־אקונומי של כל אחד מהסטודנטים. עם זאת, לאור משבר הקורונה השנה בחרנו להפעיל קרנות סיוע נוספות שמיועדות לסטודנטים שנפגעו מהמשבר. הן סטודנטים בתואר הראשון והן סטודנטים בתואר השני יכולים להגיש בקשה למלגה זו. תוכלו לבדוק עוד מידע לגבי הזכאות למלגה בקישור הזה.

מלגת נתוני קבלה גבוהים

הגעתם למכללה עם ציון משולב גבוה? תוכלו לקבל פטור מלא משכר בלימוד בשנת תשפ”ב, אם אתם מתחילים את השנה הראשונה במכללה. הציון הנדרש לקבלת המלגה משתנה בהתאם לתחום הלימודים כאשר בית הספר לכלכלה וניהול מעניק את המלגה לתלמידים עם ציון משולב של 650 ומעלה, מערכות מידע ציון של 680 ומעלה ומדעי המחשב לבעלי ציון 710 ומעלה. סטודנטים הנרשמים ללימודי מדעי ההתנהגות יכולים לקבל את המלגה עם ציון 700 ומעלה,  והנרשמים ללימודי סיעוד עם ציון של 660 ומעלה.

סטודנטים

מלגת לוחמים ולוחמות

לוחמים ולוחמות שמגיעים לאקדמית אינם צריכים לשלם עבור קורסי הכנה שמעניקים מיומנויות יסוד לצורך התחלת הלימודים האקדמיים. מדובר במלגה לקורסים שאינם מעניקים נקודות זכות. הזכאים למלגה הם חיילים שהחלו בלימודים עד שנתיים ממועד השחרור משרות החובה או קצינים שטרם עברו שלוש שנים ממועד שחרורם. מידע נוסף על מלגה זו ניתן לקרוא כאן.

מלגת קרן רש”י

קרן רש”י מציעה אף היא מלגה לסטודנטים בקבוצות אוכלוסייה שונות. בין השאר מוצעת מלגות לאמהות חד־הוריות במסגרת תכנית “משכילה”, וכן מלגה נוספת במסגרת תכנית “רקיע” לצעירים בסיכון. על מלגות קרן רש”י ניתן לקרוא בעמוד הזה.

מלגות חיצוניות

לצד המלגות הללו מוצעות באקדמית גם מגוון מלגות חיצוניות, חלקן בתמורה להתנדבות בתכניות חברתיות שונות ואחרות כסיוע לאוכלוסייה מקבוצות בעלות מעמד סוציו־אקונומי נמוך. על מלגות אלה ניתן לקבל מידע כאן.

חשוב לדעת כי גם אם נדחתה בקשתכם למלגה אחת, יתכן ותוכלו לקבל מלגות אחרות. רצוי להגיש בקשה למספר מלגות במקביל כדי למקסם את סיכוייכם.

לקבלת המלצה על מלגות נוספות ובדיקת התאמתכם למלגה אחת או יותר יש לפנות לדיקנט הסטודנטים, רכזת מלגות ומעונות בטלפון 03-680-3348 או בדוא”ל dorms-mta@mta.ac.il. ניתן גם להגיע בתיאום מראש לקבלת הקהל בבניין ווסטון, קומה 3, חדר 318

ההרשמה בעיצומה