5 טיפים למציאת מלגות

דיקנט הסטודנטים שמח להציע לכם/ן
5 טיפים למציאת מלגות
October 3, 2022
מלגות
 1. לחפש ולא להתייאש󠆒
  בעולם ההשכלה הגבוהה ישנן אלפי מלגות שונות ומגוונות – מגיעים/ות מהחברה הערבית או החרדית? מתגוררים/ות ברחובות או אולי בחיפה? שרתתם/ן ביחידה קרבית? רוצים/ות לעשות פעילות חברתית? חיפוש בגוגל או ברשתות החברתיות בוודאי יוביל אתכם/ן למלגות הרלוונטיות לכם/ן. לא מצאתם/ן? תכנסו לאתר התאחדות הסטודנטים או אתר לימודים בישראל ותמצאו שם מנועי חיפוש לכל המלגות שקיימות בשוק. הגשתם/ן בקשה ונעניתם/ן בשלילה? תמשיכו לנסות ותגישו בקשות נוספות.
  בנוסף, גופי ציבור רבים כגון: משרד הביטחון, משרד העלייה והקליטה, משרד הבריאות, משרד החינוך, רשויות מקומיות ועוד, מציעים מלגות לימודים לסטודנטים וסטודנטיות שמתאימים/ות לאוכלוסיית היעד שלהם.

 

 1. להתייעץ ולשתף
  אנחנו במדור מלגות ומעונות בדיקנט נשמח לסייע לכם/ן בכל שאלה שיש לכם/ן בנושא מלגות בכלל וסיוע כלכלי בפרט. אל תהססו לפנות אלינו באמצעות מערכת המידענט או לבקר אותנו בשעות הפעילות. בנוסף, אנו ממליצים לעשות שימוש בחוכמת ההמונים – למשל, תתייעצו עם חברים וחברות ללימודים ותבררו לאילו מלגות הם/ן ניגשו, מה הטיפים המנצחים שלהם/ן וכו’.

 

 1. לקרוא את הפרטים הקטנים
  מצאתם/ן מלגה שמתאימה לכם/ן כמו כפפה ליד? מעולה! אבל רגע לפני שמתחייבים/ות – תוודאו מה בדיוק נדרש מכם/ן לצורך קבלת המלגה – פעילות חברתית בהיקף שאינו מתאים ללו”ז הלימודים והעבודה שלכם/ן, השתתפות תכופה בכנסים ואירועים, מפגשים בישובים מרוחקים. אל תתחייבו למלגה שלא תוכלו לעמוד בתנאיה ותמנעו מעצמכם/ן את עוגמת הנפש.

 

 1. להקפיד על אופן הגשת הבקשה
  בקשות רבות נדחות בשל מסמכים שגויים ו/או נתונים חסרים. כמו כן, בקשות שמוגשות באיחור כלל לא נבדקות. אז על מנת שתשאירו לעצמכם/ן סיכוי להיות זכאים/ות לקבלת מלגה, אנא תקפידו על הגשה מלאה ומסודרת של הבקשה והמסמכים שמצורפים לה וכמובן אל תשכחו להגיש בזמן!

 

 1. לפרט את הסיפור האישי
  במרבית המקרים תינתן לכם/ן ההזדמנות לספר על עצמכם/ן ומדוע אתם/ן נדרשים לסיוע כלכלי. אל תהססו לשתף בסיפור האישי ואל תשמיטו פרטים שעשויים להיות רלוונטיים להחלטה. תכתבו טקסט ענייני שמעביר את המסר, אך אל תגזימו בתיאורים שעלולים ליצור רושם לא אמין.

 

מלגת הסיוע הכלכלי של האקדמית תל-אביב-יפו – הגשה עד 14/11/2022!

אם עדיין לא הגשתם/ן בקשה, אז תזדרזו לעשות זאת. האקדמית מחלקת בכל שנה מאות מלגות סיוע כלכלי, בהתאם למצב הסוציו-אקונומי של הסטודנט/ית, תקציב המלגות השנתי ובהשוואה למצבם/ן הכלכלי של יתר המגישים/ות. להגשת הבקשה – לחצו כאן.

אנו מזמינים אתכם/ן לבקר בעמוד האינטרנט של דיקנט הסטודנטים, שם תמצאו מידע לגבי עוד מלגות שמציעה האקדמית וכן מידע על כל שירותי הדיקנט.

banner