למה עדיין צריך תואר ראשון?

אתם נמצאים בשלב מעניין מאוד בחייכם, רגע אחרי השירות הצבאי ושניה לפני שאתם מחליטים איך יראו השנים הבאות בחייכם. אנחנו כאן כדי להסביר אחת ולתמיד, למה למרות כל השינויים והחידושים שיש בחוץ, תואר ראשון עדיין נחוץ.
הדרך הטובה ביותר לרכוש את כל המיומנויות והידע היא באמצעות התואר הראשון: במהלך התואר מקבלים כלים לחשיבה, ניתוח ויכולות למידה בהתאם לצרכים המשתנים של המשק.
October 6, 2021
1degree

 

למה חשוב תואר ראשון בקורות חיים?

התשובה הקצרה: כי מעסיקים מעריכים בוגרים של מוסד המעניק תואר איכותי ברמת לימודים גבוהה.

התשובה הארוכה: כשהמעסיקים מקבלים החלטות בזמן איוש משרה, הם מסתכלים וסורקים את קורות החיים שמגיעים אליהם. כלומר קודם הם בודקים האם המועמד או המועמדת עומדים בדרישות הסף (יש להם את הניסיון, הידע והתואר המתאים לדרישות), ובמידה וכן, הם צוללים לסוג הניסיון, הכלים, ההתנסויות המקצועיות ומגוון הכישורים והדרישות הנוספות.

ככל שהניסיון והמידע שתציגו אודותיכם בקורות החיים יהיה מדויק יותר למשרה ויכלול יותר ביטויי מפתח רלוונטיים, כך יש לכם יותר סיכויים להתקדם בתהליך הראיונות ואיוש המשרה.

WhatsApp Image 2021-06-22 at 10.07.58.jpeg.jpg

 

למה תואר ראשון חשוב להתפתחות המקצועית שלנו?

התשובה הקצרה: כי הוא נותן בסיס ידע רחב וכלים מגוונים, שיהוו מקפצה לקריירה שלכם. תנו לעצמכם את הסיכויים הכי טובים להתקדם, להצליח ולהגיע לעמדה של השפעה מהותית.

התשובה הארוכה: תואר ראשון ייתן לכם כלים שתעודה מקצועית ממוקדת וקצרה, לא בהכרח תיתן. אלו יכולים להיות כלים טכניים וידע מקצועי-תיאורטי, או אפילו כלים כלליים: חשיבה מערכתית, תכנון זמנים, יכולות לפרק משימות לתתי-משימות ושאיפה למצוינות.

כל אלו כלים ותכונות שנבנים בהדרגה ולאורך זמן במהלך הלימודים.

לימודי תואר ראשון יתנו לכם את הכלים לפתור באופן עמוק ורחב יותר בעיות במקום העבודה (בהתאם לעיסוק), יפתחו אצלכם את החשיבה הביקורתית ואת היכולת לראות, להבין ואף לנבא את התמונה הכוללת . כלומר, עוד ועוד כישורים שיהפכו אתכם לא רק לשכירים טובים יותר אלא בהמשך גם למנהלים, ובעלי השפעה בתחום המקצועי שלכם.

חשוב שתבינו, בין אם תבחרו ללמוד מדעי המחשב, מערכות מידע, סיעוד, כלכלה, מדע המדינה או ניהול, כמסיימי תואר ראשון תאספו בדרך כישורים מקצועיים רבים וכישורים אישיים רבים עוד יותר, שיהפכו אתכם לטובים יותר, מוכשרים יותר ובעיקר, מועסקים טובים יותר שיכולים לתת יותר ולקבל יותר.

לתואר יש גם היבט חשוב בכל הנוגע לנטוורקינג.

הלימודים לתואר מאפשרים ליצור קשרים עם סטודנטים וסטודנטיות נוספים, שיכולים להוות פתח ליצירה של שיתופי פעולה עתידיים וצמיחה משותפת בתחום הנלמד. מלבד זאת, לימודים באקדמית תל־אביב-יפו יפתחו לכם צוהר לתעשייה עם עשרות קורסים מעשיים, אירועים, האקתון ופעילויות משותפות עם חברות מובילות במגוון תחומים ומרצים מובילים בתחומם.

למה תואר ראשון חשוב לשכר שלנו?

התשובה הקצרה: כי התואר הראשון, הקשרים והניסיון שנצברו במהלכו מאפשרים לכם לנהל משא ומתן על השכר ההתחלתי.
בנוסף, תואר ראשון ושני מזכים בהטבה במס הכנסה: תואר ראשון – נקודת זיכוי, תואר שני – חצי נקודה.

התשובה הארוכה: השכר המוצע לעובדים ועובדות חדשים ביום שאחרי התואר, כמו גם בשנים הראשונות לאחריו מושפע מעצם היותך בעל או בעלת תואר ראשון. לרוב בוגרי ובוגרות תואר ראשון יקבלו שכר התחלתי טיפה גבוה יותר. התואר עצמו, כמו גם הקורסים המעשיים, ההכשרות, אפילו הקשרים שאספתם (וביקשתם מהם מכתבי המלצה לאורך הדרך) יכולים להוות תיק עבודות מכובד שיעזור להיכנס ולהתבלט על פני אחרים ואחרות עם או בלי תואר ראשון.

וככל שהתיק עבודות שלכם יותר מכובד, וכלל שהתואר שלכם ממוסד נחשב יותר בתחום – תהיה לכם נקודת פתיחה טובה יותר במשא ומתן מול המעסיק ולהשיג שכר התחלתי או תנאים טובים יותר.

OKN_3089-409.jpg

 

לסיכום, למה באמת צריך תואר ראשון?

תואר ראשון הוא מקפצה לקריירה! הוא יכול לפתוח דלתות בשוק העבודה ולהעניק יתרון משמעותי מול מועמדים אחרים. ישנם מקצועות שבהם לא תוכלו להשתלב ללא תואר. מקצועות אלה דורשים תואר ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, עמידה במבחנים ולעיתים גם תקופת התמחות.

לכן חשוב לבחור את התואר ואת המוסד האקדמי המעניק לכם ידע מעשי לצד הידע התיאורטי. כדאי למצוא מוסד לימודים שמעניק התנסויות מעשיות ומקשר אתכם עם גורמי מפתח בתעשייה עוד במהלך הלימודים, כמו גם מאפשר לכם ללמוד באמצעות האקתון (ביצוע משימה בזמן מוגבל).

לצד כל אלה, כדאי לבחור בתואר מתקדם הכולל קורסים חדשניים כמו ביג דאטה, ניהול רשתות חברתיות או רכישת מיומנויות מחשוב מתקדמות כדי שהתואר יהיה אפקטיבי עבורכם.

 

לפרטים נוספים והרשמה 6086*
mirsham@mta.ac.il

 

ההרשמה בעיצומה