דבר הנשיא – האקדמית תל-אביב-יפו

ברוכים הבאים והבאות לאקדמית תל-אביב-יפו.
אתם/ן עומדים בפתחו של אחד השלבים המשמעותיים ביותר בחייכם/ן, שבו תחוו תהליכי לימוד והתפתחות שונים מאלו שהכרתם בעבר.
פרופ’ דרור ורמן

הלימודים באקדמית מתגמלים וגם מאתגרים. שנות הלימודים האקדמיים הן שנים מיוחדות בחייכם/ן, שנים שבהן נפתחים אופקים חדשים, שאלות חדשות, תחומי עניין שלא הכרתם/ן, גירויים רבים לסקרנות ולהנאה. זהו גם שלב בחיים שמכין אתכם לשוק העבודה כמו גם לאזרחות מלאה בחברה.

 

למוסד להשכלה גבוהה שבראשו אני עומד יש חזון ותפקיד: לוודא שאתם/ן תצאו מכאן עם יכולת להשפיע, לעשות אימפקט בכל אשר תלכו. אנחנו באקדמית לא בנינו מגדל שן. להיפך, המטרה שלנו בכל מסלול לימודים ובכל רגע היא להיות מחוברים – ולחבר אתכם/ן – לחברה הסובבת, לקהילה, לתעשייה, לכלכלה ולעשייה שמסביבנו. בקורסים ההתנסותיים שלנו, בפרקטיקום במסלולי הלימוד השונים, בכלל הלימודים, המרצות והמרצים שלנו לא רק ילמדו אתכם/ן אלא גם ינחו אתכם/ן איך ללמוד, איך להמשיך לייצר תובנות בעצמכם/ן בעולם שמחוץ לאקדמית. יחד עם סגל מרצים ומרצות אקדמי מהמעלה הראשונה, תלמדו גם ממרצים ומרצות מעולמות מגוונים: חברות מהתעשייה, גופי היי-טק, חברות סטארט-אפ, המגזר הממשלתי, ארגונים חברתיים; וכל זאת כחלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים האקדמית. אנחנו מאמינים שאפשר לרכוש את הידע והכישורים שיאפשרו לכם לא רק להיכנס לשוק העבודה, לזהות שינויים ולהשתלב בהם, אלא גם להוביל תהליכים בחברה שאתם עובדים בה – ואחר כך לשנות את המציאות, ולהמשיך לייצר אימפקט משמעותי בכל תחום שבו תבחרו. על פסלו של ז’ורז’ דנטון, מהמנהיגים החשובים של המהפכה הצרפתית, חקוקה אמרתו שהפכה לנכס צאן ברזל: “אחרי הלחם, החינוך הוא הצורך הראשון של העם”.

 

המשימה שלנו כמוסד להשכלה גבוהה, מוסד השם את תלמידיו בראש סדר העדיפויות, הוא לספק את הצורך הזה ברמה גבוהה ובצורה הטובה והמתגמלת ביותר. אני מאחל לכם ולנו שנה מוצלחת, שנת הצלחה והנאה בלימודים.

 

בברכה,

 

פרופ’ דרור ורמן
נשיא האקדמית

ההרשמה בעיצומה