קורס התנסותי star icon

פסיכולוגיה (.B.A)

נפש בריאה בגוף חולה

מרצה
ד"ר אביטל גרשפלד-ליטוין

מטרת הסמינר הקורס לאפשר לסטודנטים אינטגרציה של:

  • תאוריה
  • התנסות מעשית במפגש עם אנשים המתמודדים עם מוגבלויות במטרה לסייע להם לחזור לשגרת חיים בקהילה.
  • מחקר אמפירי

 

 

הסטודנטים יתנסו בביצוע וכתיבת עבודת מחקר על כל שלביה: כתיבת הצעת מחקר השואלת שאלה מחקרית, איסוף ועיבוד נתונים עצמאי וכתיבת עבודה סמינריונית על בסיס הממצאים

הסמינר יערך בצורה של מפגשים כיתתיים בהם ילמדו המשתתפים מודלים בסיסיים ותיאוריות הקשורות להתמודדות עם מצבים רפואיים ונכויות וכן יחשפו לידע אמפירי בנושא.

כל סטודנט יפגש עם מתמודד באופן אישי לתהליך של ליווי במשך השנה. האנשים אותם ילוו הסטודנטים מתמודדים עם מוגבלויות פיזיות, קוגניטיביות, התפתחותיות – בעקבות מחלה או פציעה מולדת או נרכשת – בעלי תפקוד ברמה גבוהה ומוטיבציה להסתייע באחרים. הסמינר יאפשר לסטודנטים המעוניינים בכך לבחון את עצמם בתחום הטיפולי, לבחון את החוויה שלהם כמו גם את הרגישות, המודעות והכישורים הרלוונטיים לעבודה טיפולית.

בנוסף, הסמינר יכלול הדרכה שבה יעלו המשתתפים לדיון נושאים הקשורים לאירועים ספציפיים שהם התנסו איתם ואת התחושות והפרשנויות המלוות את החוויות הללו.

המרצה ילווה את הדיון ויספק את המסגרת התיאורטית ומושגים לתחילת ההבנה של תחום הטיפול בקרב אנשים הזקוקים לשיקום ושאינם משתייכים לבריאות הנפש, אנשים שבעייתם הראשונית הינה גופנית/רפואית, והמורכבות הרגשית הנלווים להתמודדות זו. הסטודנטים יתנסו בביצוע וכתיבת עבודת מחקר על כל שלביה: כתיבת הצעת מחקר השואלת שאלה מחקרית, איסוף ועיבוד נתונים עצמאי וכתיבת עבודה סמינריונית על בסיס הממצאים.

סיום חובות שנה א’. הסטודנטים שירשמו יעברו ראיון, במקרה של עודף מועמדים תערך הגרלה בין המועמדים המתאימים.

banner