עושים זום על כלכלה

התכנית לתואר ראשון בכלכלה וניהול משיקה סדרת מיפגשים בזום בנושאים כלכליים. במיפגשים יציגו מרצי התכנית ומרצים אורחים נושאים אקטואלים בוערים בתחומי הכלכלה והחברה וייערך דיון.

המיפגשים מיועדים למרצים, חברי סגל מינהלי, סטודנטים, מתעניינים ואורחים.

פשיעה קיברנטית בעידן הקורונה / מרצה: ד"ר טל פבל

העובדה כי גורמים עויינים ובהם ארגוני פשיעה וכן שחקנים מדינתיים מנצלים את המגפה והשלכותיה לביצוע מתקפות ומעשי פשע מקוונים ממניעים שונים.
זאת לצד תחזיות הצופות התגברות מתקפות אלו בחודשים הקרובים, בעיקר בשל המעבר של ארגונים רבים למודל של עבודה מרוחקת.

כלכלה משתפת בימי קורונה / מרצה: ד"ר צפריר בלוך דוד

ההרצאה עוסקת במודל הכלכלה המשתפת והרלוונטיות של המודל למצבי משבר. מודל הכלכלה המשתפת מאפשר לעבוד בצורה רשתית וליצור שירותים ומוצרים בקצב שגדל אקספוננציאלי.

העובד הנייד בעידן הדיגיטלי/ מרצה: ד"ר אמיר עציוני

על המרצה:

ד”ר עציוני הינו מרצה בבית הספר לניהול וכלכלה ומומחה בתחום כלכלת רשת והתנהלות אסטרטגית של פירמות בעידן הדיגיטלי.
הינו מנהל חטיבת HPE Pointnext בישראל אשר הינה חטיבת הייעוץ, הפרוייקטים, השירות וההדרכה של חברת Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE).
ד”ר עציוני מלווה את ההתפתחות הטכנולוגית של ישראל בעשורים האחרונים וההשלכות על העולם העסקי ממגוון רחב של זוויות ותפקידים שונים. בין היתר שימש כמזכיר ועדת הכנסת להערכות ישראל לעידן המידע, יועץ שר למדיניות טכנולוגיית המידע בישראל ונשיא איגוד האינטרנט הישראלי.

על ההרצאה:

בעוד שהטכנולוגיה מאפשרת מזה זמן לבצע שינוי משמעותי בצורת העבודה ל”עובד הנייד”, הרי שדווקא המשבר הנוכחי ואי היכולת להגיע למקום העבודה, היא זו שמייצרת את “האירוע הכופה” אשר מכריח את העולם העסקי להתמודד עם שינוי זה.
בהרצאה נדבר על האתגר האדיר בשינוי צורת העבודה, על ניהול נכון של מעבר לעבודה מהבית, על היתרונות והחסרונות שלה ונציין מספר טיפים ונקודות קריטיות אשר יש להביא בחשבון במעבר לעבודה מרוחקת.

מדיניות כלכלית לתקופת הקורונה / מרצה: סני זיו

משבר הקורונה מתפתח כאחד המשברים הכלכליים הגדולים של העשורים האחרונים. בהרצאה ניסקור את ההתפתחויות הכלכליות הצפויות בשנת 2020 ושנת 2021 לאור התפתחות משבר הקרונה תוך השוואה של המשבר הכלכלי למשברים קודמים (2008/2009 ו-2001/2002) ונשרטט את המדיניות הכלכלית האופטימלית לתקופת המשבר.

ההרשמה בעיצומה