קורס התנסותי star icon

קורסים כלליים

סיפור בוידאו – סדנא מצולמת

מרצה
מר מנור בירמן
דוא"ל
manorbirman@gmail.com

מטרת הקורס היא להקנות לסטודנטים מיומנויות והבנה בסיסית בהפקה, בימוי, צילום ועריכה של סרטונים מצולמים. המדיה הוויזואלית הפכה נגישה יותר ובמקביל מרכזית ואפקטיבית במדיות הולכות ומתרבות, מקולנוע על מסך ענק ועד סטורי בנייד מזערי. הסטודנטים ילמדו מושגים וכלים בסיסיים בפן הטכני ובעיקר בפן היצירתי של המדיום, בדגש על ניצול המשאבים הוויזואליים והקוליים באופן המתאים ביותר להעברת הסיפור והתאמתו לקהל הצופים הפוטנציאלים שלו, זאת תוך התחשבות באופי המגוון של הפורמטים בטלוויזיה, באינטרנט או במובייל.

תיאור הקורס: הציר המעשי והציר התאורטי יהיו שלובים זה בזה, והתלמידים יפתחו את עבודת הגמר במקביל להתקדמות השיעורים. תהליך העבודה יכלול הבנה של כלל המרכיבים של הסיפור הוויזואלי: תחקיר, הפקה, תסריט, צילום, עריכה, סאונד, בניית ראיון ופוסט פרודקשן. מרכיבים אלה יושגו במהלך הקורס בצפייה וניתוח של חומרים מצולמים, הרצאות אורח של בעלי מקצוע מתעשיית הטלוויזיה והמדיה ועל ידי סיור פעיל באולפנים.

אם הגעתם עד לפה זה כבר אומר שאתם יסודיים ומדויקים. גם בסיפורים, חשוב לשים לב לפרטים הקטנים שבסוף. בהצלחה!

 

הציר המעשי והציר התאורטי יהיו שלובים זה בזה, והתלמידים יפתחו את עבודת הגמר במקביל להתקדמות השיעורים. תהליך העבודה יכלול הבנה של כלל המרכיבים של הסיפור הוויזואלי: תחקיר, הפקה, תסריט, צילום, עריכה, סאונד, בניית ראיון ופוסט פרודקשן. מרכיבים אלה יושגו במהלך הקורס בצפייה וניתוח של חומרים מצולמים, הרצאות אורח של בעלי מקצוע מתעשיית הטלוויזיה והמדיה ועל ידי סיור פעיל באולפנים.

אין דרישות קדם

banner